Denizli dönemi resmen sona erdi

Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Galatasaray'da beklenen ayrılık gerçekleşti.
Denizli dönemi resmen sona erdi
Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Galatasaray'da beklenen ayrılık gerçekleşti.

Son olarak Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Gaziantepspor'a 2-0 mağlup olan sarı kırmızılı ekipte Mustafa Denizli, görevinden istifa etti.

29 Şubat Pazar günü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan idmana çıkmayan deneyimli teknik adam, futbolcular ve teknik heyet ile vedalaşarak istifa sinyalini vermişti.

Bugün sabah saatlerinde Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile biraraya gelen tecrübeli çalıştırıcı, yapılan kritik zirvede söz konusu ayrılık kararını başkan Özbek'e iletti. Mustafa Denizli'nin istifa talebini yönetim kurulu toplantısında masaya yatıran Galatasaray yönetimi, deneyimli çalıştırıcının istifasını kabul etti.

Öte yandan Galatasaray Kulübü de internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Mustafa Denizli'nin istifasını resmen açıkladı. Yapılan açıklamada Denizli'nin  1 Mart 2016 tarihi itibariyle görevinden istifa ettiği ve takımın başına alt yapı teknik direktörlerinden Orhan Atik'in getirildiği belirtildi.

Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

"Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle görevinden istifa etmiştir. Türk futbolunun yaşadığı büyük dönüşümün temel taşlarından olan Sayın Denizli'ye, yeniden görev almayı kabul ettiği dönemde kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz."

"Önümüzdeki süreçte Süper Lig ve Türkiye Kupası mücadelesinde alt yapı teknik direktörlerimizden Sayın Orhan Atik takımın başında yer alacaktır."

"Bugün, Galatasaray için yeni bir dönemin ilk günüdür. Hedef, transfere ve futbolcuya dayalı sistemin, evrensel ölçekte bir futbol aklına evrilmesi için alt yapıdan üst yapıya kadar yeni bir model oluşturmaktır. Günü kurtaran değil geleceği yaratan en uygun kadrolarla ve bilimselliği içselleştiren bir sistemle yolumuza devam edeceğiz."

"Öte yandan yarınları inşa ederken bugünü ihmal etmemiz de söz konusu olamaz. Bu geçiş döneminde, Galatasaray formasını giyen herkesin, üzerine düşen görevi dünden çok daha büyük bir sorumluluk duygusuyla yapması bir fedakârlık değil profesyonelliğin doğal bir parçası olan iş ahlâkının en temel gereğidir."