"Hakemimizi kaybettik"Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig maçında yaşananların ardından basın toplantısı düzenleyen Yıldırım Demirören, hakem atama sistemine yenilik getireleceğini açıkladı.

Yıldırım Demirören'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Her sezon tam bu dönemde hakem tartışmaları tekrar gündeme gelir. Tartışmalar hiç bitmez. Şu hakem düdüğü assın, kokartını atsın denir. Bunlara bir de bahis iddiaları eklendi. MHK'nin istifasını istemeyeceğim. Trabzonspor'un yaşadığı mağduriyete en az ben de onlar kadar üzülüyorum. Umut vaat eden bir hakemimizi kaybettiğim için de üzülüyorum. Sanılıyor ki atama yetkisinin verdiği güç bizi bu koltukta tutuyor. Biz futbola odaklanırız.

"Futbol ailesi kurulacak"

"Bu tarihi bir kenara not edin. Bugün uzun süredir üzerinde çalıştığımız sistemi uygulamaya açıyoruz. Artık kurulları federasyon atamayacak, futbol ailesinin üyeleri seçecek. Yönetim kurullarının etkisi olmayacak. Bu sistem PFDK ve Tahkim Kurulu için de uygulanacak. Futbol adamlarının, yöneticilerinin, hakemlerin görüşlerini alarak yönetime şekil vereceğiz. Bütün güvensizlikler, gerginlikler sona erecek. Hakem hataları temel sorun gibi görülmekten çıkacak. Gelin şikayet etmekten vazgeçelim, çözümün aktörleri olalım. Taraftarımızdan istediğimiz hoşgörüye biz örnek olalım. Futbola daha fazla zarar vermeyelim. Gelin birlikte daha güzel günlere yürüyelim."