Demba Ba: "Beşiktaş kalbimde 1 numara"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş ve İstanbul'u çok özlediğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Demba Ba, yine Beşiktaş günleri hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
Demba Ba:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş ve İstanbul'u çok özlediğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Demba Ba, yine Beşiktaş günleri hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

İlk olarak kariyerindeki en büyük pişmanlığını açıklayan Demba Ba,"Tam olarak pişmanlık olduğunu söyleyemem ancak Arsenal'a transfer olamamış olmaktan üzüntü duyuyorum. 2013 yılında Arsenallı yetkililer beni aradı ve beni kiralık olarak kadrosuna katmak istediklerini ilettiler. Ancak o dönemki Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho bu transferi engelledi ve benim takımda kalmamı istedi. O dönemde takıma Mesut Özil de katılmıştı ve Arsenal'ın müthiş bir hücum hattı vardı. Eğer Arsenal'a transfer olsaydım, çok iyi işler yapabilirdim." ifadelerini kullandı.

"Beşiktaş'a transfer olmak en iyi kararımdı"

Chelsea'den Beşiktaş'a transfer sürecini anlatan ve siyah beyazlı takıma transfer olma kararının kariyerinde verdiği en iyi karar olduğunu belirten 30 yaşındaki golcü oyuncu,"Chelsea'de son haftalarda Liverpool'a attığım gibi kritik goller atmaya başlamıştım. O dönemki Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho yanıma geldi ve benim takımda kalmamı, bir sonraki sezonda bana daha fazla forma şansı vermek istediğini söyledi. Ancak ben bir önceki sezondaki gibi yedek kalacağımı düşündüm ve kendisine takımdan ayrılmak istediğimi ilettim. Daha sonra gördüm ki takımda forvet olarak bir tek Diego Costa vardı ve takımda kalsam belki de yeteri kadar forma şansı bulabilecektim. Ama daha sonra bunu düşünmedim bile. Çünkü Beşiktaş'a transfer olmak kariyerim boyunca verdiğim en iyi karardı ve bu kararım için kendimle gurur duyuyorum. Forma giydiğim bütün takımlar arasında Beşiktaş her zaman kalbimde 1 numara." şeklinde konuştu.

"Hala bana yapılan besteyi söylüyorlar"

Son olarak Beşiktaş'a neden bu kadar tutkuyla bağlandığını da anlatan Demba Ba,"Her şeyin taraftar ve takımla kimyanın uyuşmasına bağlı olduğunu düşünüyorum. Hatta bu kimya uyuşmasının etkileri şimdi bile devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir düğüne katılan Türkiye'den bir arkadaşım, düğündeki herkesin bana özel bestelenen Demba Ba şarkısını söylediği bir video yolladı. Gideli neredeyse 1 yıl oluyor ancak hala benim için tezahürat yapıyorlar. Bu gerçekten çok özel bir şey. Onların bana yaptıklarını daha önce kimse yapmadı." açıklamasında bulundu.

13 milyon euro transfer bedeliyle Beşiktaş'tan Çin'in Shanghai Shenhua takımına transfer olan Demba Ba, takımıyla çıktığı toplam 18 maçta 13 kez rakip takım ağlarını sarsmayı başardı. Senegalli golcü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türkiye'yi ve Beşiktaş'ı çok özlediğini ancak Çin'den gelen 14 milyon euroluk sözleşme teklifini reddedemediğini açıklamıştı.