"Değeri 170 milyon Euro"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Milan'ın genç file bekçisi Gianluigi Donnarumma'nın menajeri oyuncusu hakkında konuştu.
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Milan'ın genç file bekçisi Gianluigi Donnarumma'nın menajeri oyuncusu hakkında konuştu.

Bu yıl tecrübeli kaleci Diego Lopez'den formayı kapan 1999 doğumlu Donnarumma'nın menajeri Mino Raiola, oyuncunun geleceği hakkında açıklamalar yaptı. İtalyan kalecinin çok büyük bir potansiyale sahip olduğunu belirten Raiola, "Donnarumma çok parlak bir geleceğe sahip harika bir çocuk ve büyük bir şampiyon olacak " dedi ve genç kalecinin değerinin 170 milyon Euro olduğunu söyledi.

Buffon övgü dolu sözler söylemişti

İtalya'nın efsane kalecisi Gianluigi Buffon da geçtiğimiz hafta genç kaleci hakkında övgü dolu sözler söylemişti. 35 yaşındaki file bekçisi "Donnarumma'nın gelişiminin doğru bir şekilde yönetiliyor olmasından çok memnunum. Henüz 16 yaşında olmasına rağmen yeteneklerini sergileyebiliyor ve medyayla nasıl baş etmesi gerektiğini biliyor" ifadeleini kullanmıştı.

Gianluigi Buffon, Donnarumma'nın doğduğu 1999 yılında Parma forması ile UEFA Kupası'nı kazanmıştı.

Donnarumma bu sezon Milan formasıyla çıktığı 9 maçta 7 gol yerken 3 karşılaşmada kalesini gole kapatmayı başardı.  Donnarumma ayrıca İtalya Seri A'da forma giyen en genç futbolcu olma unvanını da elinde bulunduruyor.

Milan'ın bir diğer kalecisi Diego Lopez'in ise Donnarumma'nın harika performansı nedeniyle önümüzdeki yıl başka bir takıma transfer olacağı düşünülüyor.