De Souza'dan iddialı açıklama

Fenerbahçe'nin başarılı ortasaha oyuncusu Josef de Souza kulüp dergisine açıklamalarda bulundu.
De Souza'dan iddialı açıklama
Fenerbahçe'nin başarılı ortasaha oyuncusu Josef de Souza kulüp dergisine açıklamalarda bulundu.

Sezonun başında zorlanmalarına rağmen kısa sürede aynı hedefte kenetlenmesini bildiklerinin altını çizen Brezilyalı oyuncu, Sarı-Lacivertli takımla Avrupa Kupası'nı kazanabileceklerini söyledi.

"Artık daha fazla takımım için oynuyorum"

josefdesouza

Fenerbahçe'de Porto dönemine kıyasla; çok daha fazla takımı için oynayan, daha fazla koşan bir oyuncuya dönüştüğünü söyleyen başarılı orta saha oyuncusu " Maçların sonunda siz de fark ediyorsunuzdur; tüm enerjimi harcamış oluyorum. Porto'da şu anda Mehmet Topal'ın oynadığı pozisyonda oynuyordum. Daha çok topa sahip olup, daha çok bireysel yeteneklerimi gösteriyordum. Pereira ile görüştük ve o benden böyle bir görev almamı istedi" dedi.

"Türkiye Ligi, Portekiz'in önünde"

Türkiye Ligi, çekişme seviyesi olarak Portekiz Ligi'nin önünde yer aldığını vurgulayan De Souza "Portekiz'de Porto, Benfica ve Sporting Lizbon, diğer takımlarla oynadığı maçları neredeyse hiç kaybetmeden sezonu tamamlıyordu. Burada ise; rakip oyuncular bizimle oynarken maça adeta hayatlarını koyuyorlar. Kolay bir ilk yarı geçirmedik" ifadelerini kullandı.

"Avrupa Kupası'nı kazanabilecek güçteyiz"

Lokomotiv Moskova ile oynayacakları Avrupa Ligi maçına da değinen Souza "Zorlu maçlar olacak ama bu turu geçeceğimize inanıyorum. Hatta, takım olarak; Avrupa Kupası'nı kazanabilecek güçteyiz" diyerek Avrupa'da iddialı olduklarını belirtti.

"Fenerbahçe gibi bir kulüp kupalarla yaşar"

2016 yılında, Lig ve Avrupa Şampiyonu olma hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini söyleyen Souza "Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp kupalarla yaşar. Taraftarımız da bizi her yerde destekliyor. Kadıköy'deki her maçımızı dolu statta oynuyoruz. Biz de bunun en güzel karşılığını kazandığımız kupalarla vereceğiz" dedi.

"Oğlumla top oynuyorum"

desouzaveoğlu

Aileme oldukça bağlı ve boş zamanlarımda evinde vakit geçirmeyi seven biri olduğunu sözlerine ekleyen Josef'de Souza "Dinlenmeye çok ihtiyaç duyuyorum. Bazen, eşimle birlikte arkadaşlarımızla dışarıda yemek yiyoruz ama çoğu zaman evimde oğlumla oyun ve top oynuyorum" ifadelerini kullandı.