De Gea ve Iker Muniain skandalına karıştı

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Dönem dönem futbolun üzerine kara bulut gibi çöken  skandallarına bir yenisi daha eklendi.
De Gea ve Iker Muniain skandalına karıştı
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Dönem dönem futbolun üzerine kara bulut gibi çöken  skandallarına bir yenisi daha eklendi.

İspanyol basınında yer alan haberde, Manchester United kalecisi David de Gea ile Atletic Bilbao forması giyen Iker Muniain'in isimlerinin cinsel istismar suçuna karıştığı belirtildi. Kimliği açıklanmayan bir genç kız, 2012 yılında bu iki futbolcu tarafından cinsel istismara uğradığını itiraf etti.

Haberde ayrıca, İspanya'da yaşı tutmayan genç kızlar ile zorla cinsel ilişkiye giren şahıslar için açılan soruşturmada ünlü bir por.. oyuncusunun yanı sıra David de Gea ve Iker Muniain'in de isimlerinin geçtiği öne sürüldü.

İki İspanyol futbolcudan konuya ve suçlamalara ilişkin henüz resmi bir açıklama ya da yanıt gelmedi. İspanya basınında öne çıkan haberlerde, Real Madrid'in yıldız oyuncusu Isco ve Bayern Münih'li Javi Martinez'in de davaya dahil edilebileceği ve bu listeye daha büyük yıldızların eklenebileceği iddia edildi.

İLK AÇIKLAMA MENAJERİNDEN

Konuya ilişkin ilk açıklama Iker Muniain'in menajerinden geldi. The Sun'a konuşan menajer, "Bahsi geçen suçlamalardan herhangi bir haberimiz yok. Bize gelen herhangi bir bilgi yok.  Ne polis ne de mahkeme bize hiçbir şekilde ulaşmadı" ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISINDA SANSÜR

İspanya milli takımının düzenlediği basın toplantısında beklenen açıklama gelmedi. Kameraların karşısında çıkan Aduriz ve Bellerin, skandal hakkında konuşmayacaklarını beyan ettiler. Federasyon görevlisi ise iddialar hakkında sorulan soruların cevaplandırılmayacağını söyledi.

DE GEA KENDİSİ KONUŞTU

Milli takımın basın toplantısının ardından mikrofonlara konuşan De Gea, iddiaların tamamen asılsız olduğunu ve konu ile artık avukatının ilgileneceğini belirtti. De Gea, "Hakkımda ortaya atılan iddialar asılsız ve tamamen yalan. EURO 2016'ya motive olmuş durumdayım. Kadro dışı bırakıldığım haberleri yalan. Konu ile avukatlarım ilgilenecek. Ben gayet sakinim" ifadelerini kullandı.

Başarılı eldiven ayrıca, iddiaların aksine kadrodan çıkarılmadığının da altını çizdi.

MUNIAIN'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

De Gea gibi iddiaları yalanlayan Muniain de en kısa zamanda bir avukat tutacağını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj paylaşan Muniain, "Ortaya atılan iddialar tamamen asılsız. Bu konuyla ilgilenmesi için önümüzdeki günlerde bir avukat tutacağım. Umarım tüm taraftarlar bana güveniyorlardır"

ISCO  KONUŞTU

"Bugün ismim bazı haberlerde yer aldı. Adımın geçtiği hiçbir iddia ile alakam ve bilgim yok. Konuyla ilgili avukarlarımı bilgilendirdim ve artık bununla onlar ilgileniyor"

Olaya ilişkin polis raporu şu şekilde;

"Kızların ikisi de, erkekler tarafından cinsel istismara uğradı. Cinsel ilişkiye girmeyi reddettiklerinde fiziksel olarak şiddet gördüler. Futbolcuların cinsel manada arzularını karşıladıktan sonra da, yaşananları kimseye anlatmamaları konusunda tehdit edildiler"

14655643535004