David Sullivan: "Üst düzey forvet alacağız"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - West Ham United'ın başkanı David Sullivan, gelecek sezon için takıma üst düzey oyuncu transfer etmek istediklerini söyledi.
David Sullivan:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - West Ham United'ın başkanı David Sullivan, gelecek sezon için takıma üst düzey oyuncu transfer etmek istediklerini söyledi.

Sky'a açıklamalarda bulunan Sullivan, Pazartesi günü bir oyuncuya 30 milyon euro teklif ettikleri itirafında bulunurken, İngiltere içinden bir oyuncuya da 25 milyon euroya varan bir transfer teklifinde bulunacaklarını söyledi.

Yeni statlarının ekstra gelir sağlayacağını belirten David Sullivan, "Bir ya da iki üst düzey oyuncuyu kadromuza katmak istiyoruz. Yeni stadımız, bize yaklaşık 12 milyon sterlin ekstra gelir getirecek fakat bu meblağ 100 milyon sterlin değil" dedi.

"BİR GECEDE UNITED'LA REKABET EDECEK SEVİYEYE GELEMEZSİNİZ"

Yaptıkları tekliflerin detaylarını açıklayan tecrübeli yönetici, takıma üst düzey bir forvet transferi yapmak istediklerini söyledi ve "Bugün bir oyuncuya 30 milyon euro teklif ettik ve tekliflerin devamı gelecek. Bu hafta içinde İngiltere'den de bir oyuncuya 20 ya da 25 milyon sterlinlik bir teklif yapacağız. Ne olursa olsun, takıma üst düzey bir forvet transfer edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bir gecede Manchester United ile rekabet edecek düzeye gelemeyeceklerini aktaran David Sullivan, "Teklifler, düşüncelerimizin bir yansıması. Bu yaz transfere 30 ile 50 milyon sterlin arası bir miktar harcayacağız. Ancak bazı şeyleri yavaş yavaş inşa etmek gerekiyor. Bir gecede Manchester United ile rekabet edecek seviyeye gelemezsiniz" şeklinde konuştu.

İngiliz ve Fransız basınında yer alan haberlerde West Ham United'ın; Wilfred Bony, Michy Batshuayi, Alexandre Lacazette, Christian Benteke'den en az 1 tanesini forvet hattına transfer etmek istediği ifade edildi.