David Gold: "Payet'yi satmamak için dişimizle tırnağımızla uğraşacağız"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - EURO 2016'da gösterdiği performansla piyasasını bir hayli artıran West Ham'ın Fransız yıldızı Dimitri Payet'nin adı Avrupa'nın dev takımlarıyla anılmaya devam ediyor.
David Gold:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - EURO 2016'da gösterdiği performansla piyasasını bir hayli artıran West Ham'ın Fransız yıldızı Dimitri Payet'nin adı Avrupa'nın dev takımlarıyla anılmaya devam ediyor.

Turnuva sonrasında transfer olması beklenen Payet ile ilgili olarak West Ham United cephesinden açıklama geldi.

Kulübün ortağı David Gold, Fransız yıldızı takımda tutmak için büyük çaba harcayacaklarını ancak her şeye rağmen büyük bir teklifin geleceğini düşündüklerini söyledi.

The Sun'a konuşan David Gold, "Dimitri'den emin olmak için dişimizle ve tırnağımızla mücadele edeceğiz ve bordo mavili formayı giymesi için büyük çaba harcayacağız" diyerek Payet'nin kalması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Real Madrid ya da Barcelona'nın transfer teklifi yapma ihtimalini değerlendiren Gold, "Kadromuzu geliştirmek ve Dimitri'yi takımın ayrılmaz bir parçası yapmak istiyoruz ama gerçekçi de olmak zorundayız. Eğer Barcelona ya da Real Madrid bir teklif yaparsa ve o da bu teklifi değerlendirmek isterse Dimitri'yi tutmak bir hayli zor olur" şeklinde konuştu.

"APTAL DEĞİLİZ, TEKLİF GELECEKTİR"

Satmak istememelerine rağmen Dimitri Payet için teklif gelmesini beklediklerini söyleyen David Gold, "Fakat şu an telefonumuz çalmadı, EURO 2016 bittiğinde kendisine bir şans yaratacağını bilmemize rağmen. Aptal değiliz, açık olalım Dimitri'ye teklif yapılmasını bekliyoruz" dedi.

Payet'in transfer edereken kar yapmayı düşünmediklerini söyleyen West Ham yöneticisi, "Kulübümüzün kesinlikle onu satmaya ihtiyacı yok. Bu yüzden Dimitri ile ilgili düşüncemiz, '10 milon pounda aldık ve şimdi kar yapabiliriz' şeklinde değil" ifadelerini kullandı.