Damiao bu kez imzaladı

Transferin son gününde yaşanan sıkıntılara rağmen sözleşme yapamayan Leandro Damiao, sonunda yeni kulübü ile imzaladı.
Damiao bu kez imzaladı
Transferin son gününde yaşanan sıkıntılara rağmen sözleşme yapamayan Leandro Damiao, sonunda yeni kulübü ile imzaladı.

Yapılan resmi açıklamaya göre Real Betis, sözleşmesi elinde bulunan Brezilyalı golcü Leandro Damiao'nun transferini resmen duyurdu. 30 Haziran 2016'ya kadar Betis'te forma giyecek olan Damiao, mahkeme kararı ile sözleşmesi elinde olarak serbest oyuncuların La Liga'daki kulüplerle sözleşme imzalayabilme maddesinden yararlandı. Transfer döneminin son gününde İspanya'ya giderek sözleşme imzalamak için görüşmeler yapıp sağlık kontrollerinden de geçen Damiao'nun pürüzlerin giderilmesinin ardından yeni takım ile sözleşme imzalayabildiği ifade edildi.

Damiao'nun sözleşme imzalayamamasının nedenlerindenm birisi de Brezilyalı ismin sözleşmesindeki detaylardı. İlk olarak 18 aylık sözleşme üzerinden anlaşan taraflar, daha sonradan Damiao'nun başarı ve gol bonusları konusunda sorun yaşamış ve anlaşmazlığa düşmüşlerdi.

Damiao'nun 6 aylık sözleşme için alacağı ücretler şimdilik açıklanmazken yapılan sözleşmenin uzatılması ile ilgili maddeleri de içerdiği kaydedildi.

Büyük çıkışını Internacional formasıyla gerçekleştirdikten sonra Santos'a, oradan da Cruzeiro'ya transfer olan Leandro Damiao, bugüne kadar profesyonel olduğu 224 maçta 97 gol kaydetti. Damiao Brezilya Milli Takımı'nda da 20 maçta forma giyerek 9 gol kaydetmişti.