Cristiano Ronaldo: "İzlandalılar Avrupa şampiyonu olmuş gibi sevindiler"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - EURO 2016 F Grubu'nda İzlanda ile 1-1 berabere kalan Portekiz'de üzüntü hakim ancak takımın yıldızı Cristiano Ronaldo'nun hedefinde İzlandalı oyuncular vardı...
Cristiano Ronaldo:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - EURO 2016 F Grubu'nda İzlanda ile 1-1 berabere kalan Portekiz'de üzüntü hakim ancak takımın yıldızı Cristiano Ronaldo'nun hedefinde İzlandalı oyuncular vardı...

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Cristiano Ronaldo, İzlandalı oyuncuların sahada yaptıklarını eleştirirken 1 puan sevinçlerinin de abartılı olduğunu savundu.

Maçı değerlendiren Ronaldo, "Sonuç biraz sinir bozucu oldu ancak bu maç sadece başlangıç. Skordan dolayı endişeli değiliz. İspanya ve Fransa'nın maçlarına baktığınızda güçlü olmalarına rağmen kazanmakta bir hayli zorluk çektiklerini görürsünüz. Bu yüzden bizim açımızdan da zor bir maç oldu ama biz sonraki maçımızı kazanacağımızdan yüzde yüz eminiz" dedi.

İzlanda'nın oyun anlayışını sert sözlerle eleştiren 31 yaşındaki oyuncu, "Biz maçı kazanmak için çok çaba sarf ettik ancak İzlanda hiçbir şey yapmadı. Onlar bir gol attı, 90 dakika boyunca 2 kez şans buldular ve tüm oyuncuları maç boyunca topun arkasına geçti. Kale önüne net bir şekilde otobüs koydular. Onların yaptığı sadece savunma, savunma, savunmaydı ve kontra atak oynamaya çalıştılar. Bir takım çabalamayınca gol bulmak da zor oluyor. Portekiz olarak futbol oynamayı ve kazanmayı denedik ama olmadı" değerlendirmesini yaptı.

İzlandalı oyuncuların maç sonundaki sevincini bir hayli abartılı bulan Ronaldo, "Maç sonundaki sevinçlerini görünce Avrupa şampiyonu olduklarını sandım. Bu inanılmazdı. İyi şeyler göstermeye çalışmak yerine sürekli savunma yapmak, küçük bir zihniyete sahip olduğunuzu gösterir ve rekabetin olduğu yerde hiçbir şey yapmadığınız anlamına gelir" ifadelerini kullandı.