Cristiano Ronaldo: "Atletico Madrid'den daha iyi olacağız ve kazancağız"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, Atletico Madrid'le oynayacakları Şampiyonlar Ligi finali öncesinde iddialı açıklamalarda bulundu.
Cristiano Ronaldo:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, Atletico Madrid'le oynayacakları Şampiyonlar Ligi finali öncesinde iddialı açıklamalarda bulundu.

İki yıl öncesinde olduğu gibi bu sezon da en iyi 2 takımın finale çıktığını söyleyen Ronaldo, kazananın yine kendileri olacağını iddia etti.

AS gazetesine konuşan Ronaldo, "Belki final deneyimimiz önemlidir ve belki de bu bize avantaj sağlayacak ama her şey deneyim değil. Biz, maçın tamamen farklı olmasını bekliyoruz. Atletico da kazanmak isteyecek ancak biz hazırız. Onların kazanmasına izin vermemeliyiz. Biz daha iyi olacağız, daha baskılı oynayacağız ve ben kazanacağımızdan eminim" dedi.

Başarının anahatarını açıklayan Portekizli yıldız, "Maça normal motivasyonumuzla çıkacağız. İyi çalışıyoruz. Maça odaklanmış durumdayız ve maç günü de aynı odağımız olacak. Başarının anahtarı bu. Sadece benim için değil. İyi bir gün olacak ve kazanan biz olacağız" şeklinde konuştu.

"BARCELONA UMRUMDA DEĞİL"

Cristiano Ronaldo, taraftarlardan övgüyle bahsederken "Taraftarlarımız her zaman bizimle. Son maçlarda olduğu gibi bizi destekleyecekler ve büyülü bir gece yaratacaklar. Bu maç Atletico'nun olduğu kadar bizim de hayatımızın maçı. Şu an aklımda sadece kupayı kaldırmak var ve Cumartesi günü bunu başarmaya çalışacağız. Barcelona'nın kazandıkları umrumda değil. Sadece Madrid'i ve finali düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Atletico Madrid'in oyun sistemini yorumlayan yıldız oyuncu, "Atletico 2 yıl önceyle aynı. Aynı oyunu oynuyorlar. Bizim için zor bir maç olacak. Onlar, size birkaç şans verip takım halinde topun arkasına geçiyorlar. Buna karşı oynamak zor. Eğer sabırlı olup olumlu düşünürsek kazanacağımızdan eminim" dedi.

Rakiplerinden daha iyi olduklarını kanıtlamak zorunluluğuna değinen Ronaldo "2014 yılında da en iyi 2 takım final oynamıştı. Bu sene de aynı şekilde. En iyinin kim olduğunu göreceğiz. Fazlasıyla olumlu düşünüyorum. Real, Atletico'dan daha iyi takım ama bunu sahada kanıtlamak zorundayız" diyerek sözlerini noktaladı.