Christian Benteke'den Jürgen Klopp'a isyan!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Liverpool'un Belçikalı golcüsü Christian Benteke, ülkesinde yaptığı açıklamada teknik direktörü Jürgen Klopp'a sitem dolu sözler söyledi.
Christian Benteke'den Jürgen Klopp'a isyan!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Liverpool'un Belçikalı golcüsü Christian Benteke, ülkesinde yaptığı açıklamada teknik direktörü Jürgen Klopp'a sitem dolu sözler söyledi.

Voetbalmagazine'e konuşan Benteke, "Büyük bir kulübe katıldığım için çok mutlu olmuştum. İstediğim süreleri alarak istikrarlı olarak oynayabilirdim. Aylarca zorluk yaşadım ancak bunu atlatacağımı biliyordum" diyerek sakatlıktan sonrası için umutlu olduğu ifade ettti.

Babasının bile yedek kalmasından rahatsız olduğunu söyleyen Belçikalı golcü, "Klopp geldikten sonra 2 maç üst üste oynadım. Leicester ve Sunderland'e karşı birer gol attım. Sonrasında West Ham'a kaybettik ve o günden beri oynayamıyorum. Babam bu durumumu ilk öğrendiğinde rahatsız oldu ancak ben bir şey yapamayacağımı söyledim" ifadelerini kullandı.

1414

"Bilseydim transfer olmazdım"

Benteke, yedek kalacağını bilmesi halinde Liverpool'a transfer olmayacağını itiraf ederek "Yedek kalmanın, Liverpool'a transfer olmadan önce can sıkıcı olduğunu zaten biliyordum ama hiç bu kadar uzun süre kenarda oturmamıştım. Teknik direktörün önceliği olmayacağımı bilseydim transfer olmazdım" dedi.

Milli takımdan arkadaşları Eden Hazard ve Marouane Fellaini ile yedek kalmasıyla ilgili konuştuğunu belirten 25 yaşındaki futbolcu, "Eden ve Marouane ile konuştum. İkisinin de söylediği şey aynıydı: Eğer bir teknik adam sizi görmezden geliyorsa, hiçbir şeyi değiştiremezsiniz" ifadelerini kullandı.

1515

"Liverpool formasını hak ediyorum"

Benteke, Rodgers döneminde kendisini biraz gösterme fırsatı bulduğunu ve Liverpool'da oynamayı hak ettiğini söyleyerek "Firmino'dan sonra en çok gol atan 2. oyuncuyum. Daha fazla gol atma umudumun oluşması için hiç de fena bir rakam değil. İlk olarak söyleyeceğim, Liverpool gibi bir kulüp için değerimi yeteri kadar gösteremedim ama diğer yandan Brendan Rodgers'ın yönetiminde yeteneklerimi biraz da olsa gösterme fırsatı buldum. Bu benim için paradan daha değerliydi. Liverpool formasını giymeyi hak ettiğimi biliyorum. Fakat şimdi..." dedi."Liverpool beni bu özelliklerim için transfer etti"

Klopp takımın başına geldikten sonra kendisiyle konuştuğunu ifade eden Benteke, "Yeni gelen teknik direktörün benimle alakalı farklı düşünceleri olabileceğini biliyordum ve böyle de oldu. Klopp benim oyunun daha fazla içinde olmamı istedi. Söylediklerini anlayışla karşıladım. Oyun stilimi değiştirmeye ve buna uyum sağlamaya çalıştığımı söyledim. Sonrasında Liverpool'un beni, özelliklerim nedeniyle aldığını hatırladım" dedi.

Belçikalı golcü son olarak, "İdeal olan, teknik direktörün stiline uyum sağlarken benliğini koruman gerektiğidir. Eğer bu işe yaramıyorsa, yaramıyordur" diyerek sözlerini noktaladı.