Cenk Tosun: Efsane olmak isterim

Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon kapatan Beşiktaş'ın milli futbolcusu Cenk Tosun, siyah-beyazlı takımda uzun yıllar forma giymek istediğini söyledi.
Cenk Tosun: Efsane olmak isterim
Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon kapatan Beşiktaş'ın milli futbolcusu Cenk Tosun, siyah-beyazlı takımda uzun yıllar forma giymek istediğini söyledi.

Cenk Tosun, şampiyonlukta pay sahibi olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Takıma katkı sağladığım ve şampiyonlukta payım olduğu için çok mutluyum. Takım arkadaşlarımı da kutlamak istiyorum. Herkes elinden geleni yaptı ve şampiyonluk geldi. Beşiktaş'ta uzun yıllar oynayıp, efsane olmak isterim." dedi.

Bu sezon, sonradan oyuna girdiği maçlarda attığı gollerle takımın başarısında büyük katkısı olan Cenk Tosun, Beşiktaş ile Süper Lig şampiyonluğu hedefini gerçekleştirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İlk hedefimi başardım. Şimdiki hedefim ise Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak. Fatih hoca ile iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Gelecek sezon takımıma daha fazla faydalı olmak istiyorum. İlk senemde takıma yarar sağladım ama ikinci senemde daha fazla katkı verdim. Takım arkadaşlarıma alıştıkça üçüncü senemde daha büyük fayda sağlamayı istiyorum."

MARIO GİDERSE BAŞKASI GELİR

Saha içindeki hırsıyla dikkati çeken Cenk Tosun, çoğu maçta sonradan oyuna dahil olduğunu hatırlatarak, "Oyuna girdiğimde ya 1-0 geride ya da berabere oluyoruz. O anda da çok hırslanıyorum, çünkü yenilmeyi hazmedemiyorum. Bazen tabii kendimi tutamadığım anlar oluyor, bazen hakeme tepki gösteriyorum ama bunun da iyi etkileri oluyor. Oyuna girince pozitif etki yaratıyorum. Takım arkadaşlarım da öyle şeyler bekliyorlar. Hocanın bana verdiği süre içinde takıma faydalı olmak için elimden geleni yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Cenk Tosun, sürekli forma giymeye hazır olduğunu dile getirerek, "Bu sene de hazır hissettim kendimi. Mario Gomez giderse, seneye Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız için sadece Mustafa Pektemek ile ben yetmeyiz. Mario giderse başkası gelir, gitmezse yine beraber oynarız. O da takıma alıştı, çok faydalı oluyor. Başkanımız ve hocamızın benim hakkımda olumlu düşünmesi çok güzel." değerlendirmesini yaptı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'Nİ İPLE ÇEKİYORUM

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez forma giyeceğini belirten Cenk, "Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğimiz için gerçekten çok mutluyum ve çok da heyecanlıyım. Oynayacağımız maçları iple çekiyorum. İnşallah güzel maçlar oynarız." diye konuştu.