Cengiz Özyalçın'dan Galatasaray Çaykur Rizespor maç sonu açıklaması

Galatasaray Asbaşkanı Cengiz Özyalçın, Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından açıklamada bulundu.
Cengiz Özyalçın'dan Galatasaray Çaykur Rizespor maç sonu açıklaması
Galatasaray Asbaşkanı Cengiz Özyalçın, Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından açıklamada bulundu.

Özyalçın, Galatasaray taraftarının istifa tezahüratlarına değinerek taraftarların oynanan futbolu beğenmemekte haklı olduğunu söyledi.

"PARA İLE BAŞARI PARALEL"

"Alışığız. Antalya'da oynanan maç, Rize'de 5. hakem uzatmayı gösteriyor 4-3. Bugün galibiz, 1-1. Şimdi oyundan memnun musunuz sorusuna gelince Galatasaray birincilikleri hedefleyen bir takım. Hedef şampiyon olmaktır Galatasaray'da. Galatasaray neden bu şekilde derseniz 23 Mayıs 2013'teki kongrede kulübün mali yapısına ilişkin ekonomik bağlamda kulübü yükseltecek bir yönetim görevlendirildi. Eğer ekonomisi güçlü ise eğer bence tartışılır, savımı da kanıtlayabilirim. Chelsea, Barcelona, PSG örnekleri sportif başarıları ekonomileri ile orantılı oluyor. Sevgili dostuma güzel günler gelecek diye umudumu söyledim. Bir Galatasaraylı olarak bugünkü oyundan memnun değilim."

"İSTİFA DENİYOR AMA BİZİM YÖNETİMİMİZ İBRA EDİLDİ"

"Seyircinin istifa diye bağırmalarına gelelim. Olağan mali kongrede esti ve gürlendi. Ne oldu? Tasvip etmediğimiz başarısız sonuçlarımız bir anda yok farzedilip bir şey değişti mi? Bizim yönetimimiz ibra edildi yüksek katılımla. Etmeyenler de çok azdı. Ben seyirciyi haklı görüyorum. Futbol şov oyunudur. Taraftar mutlu olmak istiyor."

"GALATASARAY'DA DEFANS ZAFİYETİ OLABİLİR"

"Galatasaray bugün 54. golünü attı. Beşiktaş en fazla gol atan takım, aradaki farkı görün. Şimdi demek ki Galatasaray'da bir defans zafiyeti olabilir. Bunu bağışlayın ben değil futbol şubesine bakan kişiler ilgileniyor ve gereğini yapacaklar."

DERBİ PRİMİ AÇIKLAMASI

"Ben biliyorum ama yetkim değil. Ben prim konusunda konuşmak istemiyorum"

"VOLEYBOL'DA KAZANINCA BİLE İSTİFA DİYE BAĞIRIYORLAR"

"Bir rakibimizin Tuzlaspor ile oynayıp 2-1 galip geldiği bir maç var. Akhisar ile oynuyorduk biz de. O maçtan sonra da istifa diye bağırıldı. Voleybol maçında Krasnodar'ı yenmişiz, yanımda Federasyon asbaşkanı var. Maçtan sonra yine istifa diye bağırıyorlar."

"Tüzüğün maddelerini okumadığınız belli. Bir tüzüğün hükmüne göre istifa yönetim kurulu kararı ile, 2 denetleme kurulu kararı ile 3 genel kurulun üçte 1 imzası ile olacak şeydir."

"Her sene şampiyon olunacak diye bir kural var mı? Ben Galatasaraylılığımla övünüyorum. Türkiye Kupası'nı en çok kazanan biz, 4 yıldızı ilk kez takan Galatasaray"

"Galatasaray 3 teknik direktör değiştirmiştir. Taffarel ve Orhan Atik geçiş dönemi ile ilgilidir"