Cengiz Özyalçın: Wesley Sneijder'i ben mi sakatladım?

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Eskişehirspor'a 4-3 mağlup oldukları için sarı-kırmızılı taraftarlardan özür diledi.
Cengiz Özyalçın: Wesley Sneijder'i ben mi sakatladım?
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Eskişehirspor'a 4-3 mağlup oldukları için sarı-kırmızılı taraftarlardan özür diledi.

Özyalçın, karşılaşmanın ardından stat çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, alınan sonuçtan memnun olmadıklarını söyleyerek, "Duygusal ve hissi olmadan mantıklı düşünürsek, ben önce bu sonuç için tüm Galatasaraylılardan özür diliyorum." dedi.

Eskişehirspor'un ligin son sırasında bulunmayı hak etmediğini dile getiren Özyalçın, "Bir Galatasaraylı olarak takımımızın bugün aldığı sonuçtan memnun olmamı bekleyemezsiniz. Tüm Galatasaraylı taraftarlarımıza bir yönetici olarak ne söyleyebilirim? Sadece üzüldüğümü söylemek isterim." diye konuştu.

Özyalçın, bir gazetecinin "Siz şu an yönetici değil de taraftar olsaydınız Galatasaray'ın yönetimini nasıl değerlendirirdiniz?" sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Galatasaray'ın yönetimiyle ilgili eksiklik nedir? Taşın altına elini koymak mı? Galatasaray'ı, UEFA Finansal Fair Play kriterleri nedeniyle yaşanan soruna karşı mücadele edip düzlüğe çıkarmaya çalışmak mı hata? Galatasaray takımı 6-7 eksikle oynuyor. Takımın omurgası eksik ama sırtlarında Galatasaray forması var. Ben onun ayrıcalığını düşünüyorum. Sıkıntı bu. Sabri yok, Sneijder yok, Selçuk yok, Hamit kronik, Burak zaten gitmiş, takımın forveti yok. Neyle gol atacak? Eskişehir'de 3 gol attık."

"Yönetimin hatası yok mu?" sorusu üzerine de Özyalçın, "Bir dakika... Açık konuşalım. Sneijder ulusal maçta sakatlandı. Ben mi sakatladım? Ulusal maçta Hakan sakatlandı. Ben mi sakatladım? Takımın orta direği yok. Ne söylüyorsun sen? Ama ben bütün bunlara mazeret ve kılıf aramıyorum. Önce Eskişehirspor'u tebrik ediyorum. Bugünkü sonuç için Galatasaraylılardan özür diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA