Çebi'den flaş transfer açıklamaları! Cenk Tosun, Demba Ba, Eto'o, Arda Turan...

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı takım ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Çebi'den flaş transfer açıklamaları! Cenk Tosun, Demba Ba, Eto'o, Arda Turan...
TV8,5 kanalında Bay Tahmin programının konuğu olan Çebi'nin öne çıkan açıklamaları ise şu şekilde:


Cenk Tosun'a teklif geldi mi?

"Cenk'in takımdan ayrılmasını istemiyoruz. Resmi bir teklif bize gelmiş değil. Bizim için Cenk şu an kıymetli. Cenk'in gitmesine de taraftar değilim. En azından sene sonuna kadar devam etmesini istiyoruz. Resmi bir teklif gelir ve ona göre de bakabilirsiniz. Benim gönlümden geçen gitmemesi."


Caner Erkin'in maç içinde olan tepkileri

"İnsanların saygı ve sevgi göstermesi herkes için geçerli. Orada tabii bir nezaket olması gerekir. Bir defa 6 maç ceza çok fazla. Bir takımda ceza verildi ve indirime gidildi. Ceza almalı mıydı? Evet. Futbolcumuzla da bunu konuştuk mu? Evet, konuştuk.

Caner gerçekten çok duygusal ve kibar bir çocuk. Futbol bir voleybol maçı değil. Omuz omuza ve adrenalin yükseliyor. Bana göre 2 ya da 3 maç ceza yeterliydi."


Demba Ba, Beşiktaş'a geri mi dönüyor?

"Demba Ba'nın bizde geçmişi var ve çok iyi bir insan. Şu an kendisinin mayıs sonuna kadar Çin'de kontratı var. Onu çözebilirse Beşiktaş'a da gelmek istiyor. Kontratı kendi bitirebilirse oturup, kendisiyle konuşabiliriz."


Talisca'nın bonservisi alınacak mı?

"Talisca'nın 23 ya da 25 milyon euro civarı opsiyonu var. Bu süreç geldiğinde değerlendireceğiz. Önümüzde 4-5 ay var ve geleceği de çok parlak biri. Bu ara düşüş  var ama ben Beşiktaş'ta kalsın isterim. Hatta beleş kalsın isterim."


Çebi: "Aboubakar kalmak istedi"

"Kulübünün şartları bize ağır geldi. Kulübüne teklif verdik ve kulübü bırakmadı. Aboubakar da gelmek istedi ama kulübü bırakmadı. Gidenlerin hepsinin gelmek istediği yer de Beşiktaş."


Ahmet Nur Çebi, Negredo'nun performansından memnun mu?

"Negredo'nun daha büyük futbolcu olduğunu ve daha fazla şeyler verilebileceğini biliyorum. Zaman içerisinde daha başarılı olacağını tahmin ediyorum."


Eto'o, Beşiktaş'ı istedi mi?

"Eto'o'yu o gün biz isteseydik, alırdık. Biz art niyetli olsak, Eto'o'nun kalbini de çelerdik ama öyle bir şey de yapmadık."


Arda Turan, Beşiktaş'a gelecek mi?

"Arda ile ilgili bir konu gündemimizde olmadı. Ben de kamuoyunda okuyorum ve görüyorum. Tolga ile Arda zaten arkadaş.  Ben de Dursun Özbek ve Aziz Yıldırım ile görüşüyorum. Ben de oraya mı transfer olacağım? Bunlar medeni görüşmeler. Beşiktaş'ın menfaati Arda'dan geçiyorsa bilemem. Arda bir kere iyi bir futbolcu. Bizim takım için ihtiyaç mıdır? Bunu hocanın takdir etmesi lazım. 

Beşiktaş'ın kadrosu yeterli diye düşünüyoruz. Biri giderse, yerine birini alma gereği doğabilir. Hiç kimse gitmezse transfere gerek de yok."
HABER YORUMLARI