Carmelo Anthony Müslüman mı oldu?

NBA takımlarından New York Knicks forması giyen Amerikalı ünlü basketbolcu Carmelo Anthony'nin Müslüman olduğu iddia edildi.
Carmelo Anthony Müslüman mı oldu?
Anthony'nin Twitter hesabından paylaştığı bir mesaj hem ABD'de, hem de İslam coğrafyasında geniş yankı uyandırdı.


'Melo' lakaplı ünlü ABD'li basketbolcu, Carmelo Anthony'nin dün gece Twitter hesabından paylaştığı bir mesaj din değiştirip İslam'ı seçtiği şeklinde yorumlandı.

ABD Milli Basketbol Takımı'nda da görev yapan Carmelo Anthony, Twitter'dan 'Al-hamdu lillah' yazarak, geçtiğimiz günlerde vefat eden efsane boksör Muhammed Ali'nin bir fotoğrafını paylaştı.Bu mesaj üzerine, annesi Afro Amerikalı babası Porto Ricolu olan ve Katolik okulunda eğitim gören  Anthony'nin din değiştirerek Müslüman olduğu iddia edildi.

ABD'DEKİ POLİS ŞİDDETİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

Ünlü basketbolcu Carmelo Anthony, ABD'de siyahi Amerikalıları hedef alan polis şiddetine sert tepki gösteren sporcular arasında yer almıştı.Siyahi Amerikalıların polis tarafından infaz edilmesine sert çıkan Anthony, "Sistem bozuk. Bu problemler de yeni değil. Şiddet yeni değil. Ve ırkçılık da yeni bir şey değil. Ama bu düzeni değiştirmenin aciliyeti her zamankinden fazla." ifadelerini kullanmıştı. 


CARMELO ANTHONY'NİN PAYLAŞIMINA ÇOK SAYIDA TÜRK YORUM YAPTI


Carmelo Anthony'nin Müslüman olduğu iddiası Türk takipçilerini de heyecanlandırdı. Çok sayıda Türk Twitter kullanıcısı, Anthony'nin 'Al-hamdu lillah'  paylaşımının altına destek mesajları yazdı. 

SuperHaber
HABER YORUMLARI