"Şunu bilin: kazanmaya geldik"

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova karşılaşması öncesinde basın toplantısına çıktı.
Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova karşılaşması öncesinde basın toplantısına çıktı.

Pereira açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

RECEP TAYYİP ERDOĞAN TİŞÖRTÜ SORUSU!

"Maç boyunca Lokomotiv Moskova'ya fırsat vermemeye çalışacağız. Hem duygusal hem de oyun olarak pozitif görüntü vermesini istiyorum takımımın. Kaliteli bir rakibimiz var. Zorlu şartlarda oynayacağız. Buraya beraberliğe değil kazanmaya geldik."

Maçta, ilk karşılaşmada Putin tişörtü giyen oyuncu gibi bir Fenerbahçeli oyuncunun Recep Tayyip Erdoğan figürü olan bir tişört giyip giymeyeceği ile ilgili Rus basınından gelen soruya ise Pereira şu cevabı verdi:

"Ben bir futbol antrenörüyüm. Benim işimn futbol. Burada bir futbol müsabakası oynayacağız. Bu soruyu cevaplayacak kişilere bu tip sorular sorun. Herkese saygı duyuyoruz ama bu sorunun benimle ilgisi olduğunu düşünmüyorum"

"ONLARIN DA BİZİM DE GÜÇLÜ YÖNLERİMİZ VAR"

"Lokomotiv Moskova'nın bireysel anlamda iyi oyuncuları var. Her takımın iyi ve kötü yönleri vardır. Nasıl çalıştığımızı burada anlatmayacağım. Rakibimizin kaliteli yönlerini iyi analiz ettik. İlk maçtan çıkarmamız gereken derslerimiz var. Lokomotiv'den bireysel bir isim vermek istemiyorum. Onların da bizim de güçlü yönlerimiz var. Onların zaaflarını kullanmaya çalışacağız. Futbol bu coşku seviyesine zaaflar değerlendirilince geliyor. Maçta zaaflarımızı en aza indireceğiz."

"VAN PERSIE YA DA FERNANDAO'NUN OYNAMASI ÖNEMLİ DEĞİL..."

"İki takım da sahaya 11 kişiyle çıkacak. Herkes kozlarını kullanmaya çalışacak.Benim görmek istediğim sahada kendi prensiplerinden kopmayan, ilk maça güvenmeyen bir takım. Onlar da geri dönüş yapmak isteyecekler burada. Biz de kendi kalitemizi göstermek istiyoruz. Topa sahip olup rakibi baskı altına almak ve önde basmak istiyoruz. Yarın gerçekten kazanmak için sahada olacağız. Van Persie'nin Fernandao'nun oynaması önemli değil, Avrupa'da adını duyuracak bir takım olmak istediğimizi göstermek istiyoruz. Sürekli savunma yaparak Avrupa'ya damga vuramazsınız."