Canınız sağolsun!

6’ncı kez Euroleague Kadınlar Ligi’nde final-four oynayan sarı-lacivertliler, üçüncü defa çıktığı finalden eli boş dönüyor. Favori Ekaterinburg’u devirerek finale çıkan Kanarya, Dinamo Kursk’a diş geçiremedi.
Canınız sağolsun!
Olmadı mı olmuyor... Fenerbahçe, Euroleague Kadınlar finalinden bir kez daha ikinci olarak dönüyor: 63-77. Kadınlar Euroleague'de 6'ncı kez final-four'a kalan ve üçüncü kez final oynayan sarı-lacivertliler, okyanusu geçip derede boğuldular. Ev sahibi Ekaterinburg'u ilk maçta devirerek finale çıkan Kanarya, kupanın da kulbuna yapışmıştı. Ancak nefesleri kesen bu maçta hayli yorgun düşen Kraliçeler, Dinamo Kursk karşısında 10-0 önde başlamasına rağmen skor avantajını rakibine kaptırdı.


MCCOUGHTRY BİTİRDİ
İlk çeyreği 18-17 önde geçen Fenerabahçe, 27-16 biten ikinci periyot sonrası soyunma odasına 44-34 yenik girdi. Eski F.Bahçeli McCoughtry'nin 20 sayısına Ogwumike (19) ve Prince de (18) katkı yapınca, Quigley (19) ve Parker'ın (18) çabaları yetmedi. Son çeyrekte bir ara rakibini yakalayan (60-62) Kanarya, hücumlardan boş dönünce inisiyatif tekrar Kursk'a geçti ve sarı-lacivertliler üçüncü kez finalden boynu bükük döndüler ve gümüş madalya ile yetindiler. Ne diyelim; Canınız sağolsun Kraliçeler.

(Fotomaç)
HABER YORUMLARI