Caner Erkin'in yerine iki isim!

Hürriyet yazarı Ali Ece, "Beşiktaş Caner Erkin'in boşluğunu nasıl doldurabilir?" sorusunu yanıtladı.
Caner Erkin'in yerine iki isim!
Hürriyet yazarı Ali Ece, "Beşiktaş Caner Erkin'in boşluğunu nasıl doldurabilir?" sorusunu yanıtladı.

Biri sürpriz olmak üzere 2 ayrı seçenek sunan Ece, "Beşiktaş Caner Erkin'in bonservisini satın almalı mı?" sorusuna da çarpıcı bir yanıt verdi. İşte Ali Ece'nin değerlendirmeleri...
"A PLANI ADRIANO, B PLANI BECK"

1-Caner Erkin'in yeri nasıl dolmalı?

A planı Adriano'nun sol beke monte edilmesi. Ancak şu ana kadar Adriano kalite bazında olmasa da fizik kondisyon-sakatlık bağlamında soru işareti oluşturdu. Bir de Adriano geriye çekilince sol önde kimin oynayacağı meselesi ortaya çıkıyor. Olcay veya Kerim Frei'ın şu ana kadarki performanslarının üstüne çıkmaları şart. B planında Hoffenheim'daki son sezonunda 10'dan fazla maçta sol bekte görev alan Andreas Beck değerlendirilebilir.

"TOSIC SOL BEKTE BAŞARILI OLAMAMIŞTI"

Akıllara hemen Tosic de geliyor ancak Tosic Beşiktaş'ta geçen sezon sol bekteki kötü performansından dolayı gönderilecekti, stoperdeki sürpriz çıkışıyla önce takımda kaldı sonra da ilk 11'in değişilmezi oldu. Tosic sol beke kaydırılırsa Rhodolfo stoper tandemine döner ancak sol bekte stoperdeki kadar etkileyici bir Tosiç izler miyiz, o büyük soru işareti.

"CANER, 1 MİLYON EURO İSE HEMEN ALINMALI"

2-) Caner'le sözleşme yenilenmeli mi?Eğer Caner Erkin'in Inter'den satın alınma bedeli yazıldığı gibi sadece 1 milyon Euro ise tabii ki bonservisi hemen alınmalı. Eğer bu bedel 5 milyon ya da daha fazla olsaydı iki kere düşünmek gerekirdi. Ancak 1 milyon Euro'ya Caner gayet alınabilecek bir risk. Tabii bir de olayın insani boyutu var... Caner, formasını giydiği her takımda olduğu gibi Beşiktaş'ta da formanın hakkını vererek oynadı, kısa sürede Beşiktaş'ın yıllardır süren sol bek sorununa çare oldu.

"AŞİL TENDONU EN ÇOK HIZ SEVİYESİNİ ETKİLER"

Bu arada aşil tendonu sakatlığı oyuncunun en çok hız seviyesini etkiler. Caner zaten hiçbir zaman çok hızlı koşan veya dripling yapan bir sol bek olmadı hep hızlı düşünüp uygulama yeteneği ve özelliği ile fark yarattı; kendisinden çok topu akıllıca koşturdu ve bunu hızlı bir şekilde başardı. 6 ay sonra bonservisi 1 milyon Euro bedelde olan Caner'in yaşında onun kadar iyi bir sol bek alınabilir mi? Çok zor bence.

"BENFICA'YI YENERSE YÜZDE 99.9 TUR ATLAR"

3-) Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkması için en az kaç puana ihtiyacı var?Beşiktaş'ın İstanbul'da direkt rakibi Benfica'yı mutlaka yenmesi gerekiyor. Bir önceki maçta Napoli'yi de yenerse Kiev'de "karambol sıkıntısı" çekmek zorunda kalmaz. Beşiktaş grupta oynayacağı iki maçta iç saha avantajını kullanıp rakiplerini yenerse yüzde 99.9 ikinci tura çıkar. (Hürriyet)