Caner Erkin İtalya'da basının karşısına geçti! Mancini sözleri...

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Fenerbahçe'yle sözleşmesi sona erdikten sonra İtalya'nın Inter ekibi ile anlaşan milli sol bek Caner Erkin, Milano ekibi tarafından basına tanıtıldı.
Caner Erkin İtalya'da basının karşısına geçti! Mancini sözleri...
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Fenerbahçe'yle sözleşmesi sona erdikten sonra İtalya'nın Inter ekibi ile anlaşan milli sol bek Caner Erkin, Milano ekibi tarafından basına tanıtıldı.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Caner Erkin, Inter'in her zaman Şampiyonlar Ligi'nde oynaması gerektiğini savunurken transferinde en önemli etkenlerden birinin teknik direktör Roberto Mancini olduğunu söyledi.

Caner Erkin'in basın toplantısındaki sözleri şu şekilde:

Takımda İngilizce konuşan sayısı biraz az ama bir an önce alışmak için İtalyanca öğrnmeye başladım. Birkaç tane İtalyanca kelime şimdiden öğrendim. Alışma sürecinin uzun süreceğini zannetmiyorum.

Ben kendime gerçekten çok güveniyorum. Büyük bir kulübe geldiğimin ve kendi yeteneklerimin farkındayım. İnşallah uzun süreler Inter Kulübü'ne hizmet ederim ve elimden gelen her şeyi yaparım. İnşallah Inter de senelerce müthiş bir sol bek izler.

Inter çok büyük bir kulüp. Daha önce de transfer için görüşmüştük ama bu zamana nasipmiş. Mancini'nin de burada olması, benim için çok önemli bir etken.

Şampiyonlar Ligi'ne tekrar gidebiliriz. Bunun için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü Inter her zaman Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı hak ediyor.

Milano'ya ilk gelişim değil. Daha önce turistik ziyaret için geldim. Maç için de gelmiştim hatta Inter'e karşı da oynadım. Ama şu anda bu kulübün formasını giyiyorum. Çabuk alışacağımı ümit ediyorum. Farklı yabancı diller de biliyorum, o yüzden İtalyancayı da öğreneceğimi düşünüyorum.

Mancini'nin futbol karakteri, bildiğim kadarıyla agresif ve kazanma isteği yüksek bir oyun oynatmaya dayalı.

Icardi dışarıdan izlediğim kadarıyla çok iyi bir golcü. Ben de ona yapacağım asistlerle, vereceğim paslarla daha çok gol atmasını sağlayacağım. Ona ancak böyle yardımcı olabilirim.

Türkiye Milli Takımı çok iyi bir takım aslında ama EURO 2016'da çok farklı bir atmosferde oynadık. Tabi ki zordu, zorlu bir gruptaydık. Gruptan çıkmayı başaramadık, o yüzden söylenecek çok da fazla bir şey yok. Önümüzdeki turnuvalarda, Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası olsun yer almaya devam edeceğiz.

Türkiye Milli Takımı'nda çok kaliteli oyuncular var. Burada hepsinin olmasını isterim. İnşallah önümüzdeki yıllarda, kulübümüz Semih Kaya ve Hakan Çalhanoğlu gibi isimlerle ilgilenirse, tabi ki birlikte oynamak isterim.

Normalde 88 numara giyiyordum, önceden 8 numara da giymiştim. 1'in benim için çok önemli bir anlamı var. 8'i de daha önce kullandığım için iki rakamı birleştirdim ve 18 numarayı aldım.