Çalımbay'ın hakem isyanı

Kasımpaşa teknik direktörü Rıza Çalımbay, Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Çalımbay'ın hakem isyanı
Kasımpaşa teknik direktörü Rıza Çalımbay, Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Rıza Çalımbay, kırmızı kart pozisyonuna isyan ederken hakemlerin kendilerine çok kolay kart çıkarttığını ve ilgili pozisyonda Popov'un rakibine dokunmadığını ancak kırmızı kart gördüğünü belirtti.

Rıza Çalımbay açıklamasında, "Yine hakem arkadaşlarımızın hatalarından dolayı yenildik. Pozisyonu tekrar tekrar izledim. Dokunma bile yok. Rahatça kart gösterip bizi eksik bırakabiliyorlar. Hepsini tebrik ederim. Yapmadıkları kalmadı Kasımpaşa'ya. Bütün maçlarda hakem hatası olacağını bilerek ona göre oynamamız gerekiyor demekki. Dokunma varsa hakemden özür dileyeceğiz. Yine yanlış karardan dolayı eksik kaldık ve yenildik." ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği teknik direktörü İbrahim Üzülmez ise Kasımpaşa'yı mağlup ettikleri için mutlu olduklarını söyleyerek, "Maçı hak ettik. Aslanlar gibi mücadele etmeye çalışan ve özgüveni olarak neler yapabileceğini gösteren bir takım olduk. Üç maçta üç galibiyet alarak göreve geldik ama hiçbir şey bitmedi. Lig uzun, biraz daha alt sıralarda avantaj yakaladık. Galibiyeti de ağır bir ameliyat geçiren başkanımıza armağan ediyorum" ifadelerini kullandı ve açıklamalarının noktaladı.