Çağla Büyükakçay'dan Fatih Terim itirafları

İpek Şenoğlu'nun atmaya çalıştığı temeli devralıp üzerine kat bile çıkan Çağla Büyükakçay, İstanbul Cup zaferiyle bu düzeyde turnuva kazanan ilk tekler tenisçimiz oldu.
Çağla Büyükakçay'dan Fatih Terim itirafları
İpek Şenoğlu'nun atmaya çalıştığı temeli devralıp üzerine kat bile çıkan Çağla Büyükakçay, İstanbul Cup zaferiyle bu düzeyde turnuva kazanan ilk tekler tenisçimiz oldu.

En zor bireysel branşların başında gelen tenis için yıllarını veren Çağla, doğru ve başarılı çalışmasının meyvelerini toplamaya başladı ve meyve yetiştirme sürecini anlattı.

Çağla'nın bu yolda destek aldığısürpriz bir isim daha var: Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim.

FATİH HOCAYA DANIŞTIM

"Şampiyonluk sonrası tanıdığım tanımadığım birçok ünlü isimden tebrik aldım. Arda Turan'ın paylaşımını çok beğendim. Hülya Avşar bizzat aradı, Fatih Terim aradı. Fatih hocam beni zaten takip ediyor, şampiyonluktan önce de görüşüyorduk. "Kızım çok duygulandım. Mutlu olduk" dedi. Hocama daha önce, 'Tenis, futbol fark etmez. Bu işin mental yanı var. Bana ne tavsiye edersiniz' diye sormuştum. Yanına gitmiştik. Ziyaret etmiştik. İkimiz de Adanalıyız, kan çekiyor." (gülüyor) Finalden sonra inanılmaz bir duygu boşalması yaşadım. Her gün bir şeylerle mücadele ettiğim bir hafta oldu. O yüzden eve girdikten sonra ilk gece ağlamadım. Çünkü hâlâ şoktaydım, 'Ne yaşadık biz' diye düşünüyordum. Neler olduğunu gelen mesajlardan ve televizyonda başarılarımdan bahsedilmesiyle anladım, Orada 'Dank' etti ve annemle beraber ağladık.

MARİA'NIN HİKAYESİ UMARIM DOĞRUDUR

Maria Sharapova yaptığı açıklamada ilgili maddeyi hastalığından dolayı kullandığını söyledi. Benim hayranlık duyduğum birisi… Ona her zaman saygı duyuyorum ama bu sporun da temiz kalması lazım. Her sporun olduğu gibi… Umarım Sharapova'nın da hikayesi anlattığı gibidir.

SİMONA HALEP'İ ÖRNEK ALIYORUM

Neredeyse herkesi izlerim ama Simona Halep'i beğeniyorum. Çünkü o da Romanya'da fark yarattı. Sharapova gibi uzun, Serena gibi kaslı değil ama dünya 2 numarasına kadar yükseldi

İLK 100'E GİRMEK YETMEZ!

İstanbul Cup'ın benim için önemi hem her kazandığım maç, beni bir yere taşıyordu. İşte çeyrek finalden yarı finale çıksam, Wimbledon'ı garantiliyordum. Yarı finalden finale çıksam, ilk 100'ü garantiliyordum. İlk 100 hedefimiz her zaman vardı ve bu gerçek bir hedefti. Güzel zamanlarımız oldu ama çok zor zamanlarımız da oldu. Her şeyi güzel geçirerek gelinmiyor. Bir Türk kızı olarak Türkiye'de yapılmamışı başarmak, bana büyük bir haz verdi ama daha fazla isteyeceğimi de biliyorum. O yüzden yeni yeni kendime geliyorum. İstikrara bakmak gerekiyor. Biz hep 'Neleri geliştirebiliriz?' diye düşünüyoruz. Korkunun bizi ele almasına izin vermiyoruz.

Çağla, kendi başarısının yanı sıra Galatasaray'ın Eurocup zaferine de vurgu yaptı. Finali yerinde izlediğini de belirten milli tenisçi, EURO 2016 yolunda FatihTerim yönetimindeki A Milli Takım'a başarılar diledi.

Kaynak: Sabah
HABER YORUMLARI