Vitor'dan RvP için olay sözler

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe'nin teknik direktörü Vitor Pereira, deplasmanda golsüz berabere kaldıkları Bursaspor maçından sonra açıklamalarda bulundu.
Vitor'dan RvP için olay sözler
Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe'nin teknik direktörü Vitor Pereira, deplasmanda golsüz berabere kaldıkları Bursaspor maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşun mikrofonlarına konuşan Portekizli çalıştırıcı, "Biz bu akşam daha iyi oynayan taraftık ama o son pas, son kararı verebilemek bizde eksik olan noktaydı. Sahadan 3-0, 4-0 gibi bir skorla ayrılamıyorsak pozisyonları cömertçe harcadığımız içindi" dedi.

Kaybettikleri puanın üzüntüsünü yaşadığını söyleyen Pereira, "Samimi söylemek istiyorum, şu an büyük bir üzüntü yaşıyorum. Hala alınacak çok puan var. Rakibimiz de puanlar kaybedecektir. Bu iş sezon sonuna kadar devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Çift forvetin topla oynama oranını düşürdüğünü söyleyen Pereira, "Bu akşam atamadık ancak diğer maçlarda attık. Gol konusunda yapılan genellemeye katılmıyorum" şeklinde konuştu. Tek forvet oynadığımızda daha dengeli oynuyoruz. Çift forvet olunca topa sahip olma oranımız düşüyor" şeklinde konuştu.

Antrenmanda bitiricilik çalıştıklarını dile getiren başarılı hoca, "Kaleci kalesinde değildi topu dışarıya vurduk. Çok pozisyon kaçırdık. Her gün bitiricilik çalışıyoruz ancak sahaya yansıtamadık" yorumunda bulundu.

VAN PERSIE AÇIKLAMASI

Basın toplantısında Robin van Persie hakkında konuşan Pereira, "Van Persie birçok antrenmana çıkacak durumda değildi. İstediğimiz seviyeye ulaşamadı. Son dönemde daha iyi durumda. Bu kulübe verdiğim bir söz var. Bir oyuncu sahada olmak istiyorsa iyi antnrenman yapmalıdır. Ben burada 20 küsür oyuncudan oluşan bir kadroyu idare etmeye çalışıyorum. Bir oyuncu eğer oynamıyorsa takıma yardım edemiyordur da oynamıyordur. Takıma yardım edemedi antrenmanlara çıkmadı. Son dönemde daha iyi oldu ama bu akşamki sonucu tek bir oyuncuya bağlamayalım. Ama giren arkadaşına saygı duymalı. O da Fenerbahçe'ye bu kadroya yardım etmeye çalışıyor. Beni sadece takım ilgilendirir" dedi.