"Bütün adaylara kapımız açık"

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, kulübün sıkıntılarından kurtulması için her türlü çalışmayı yürüttüklerini ve bu süreçten en az etkilenmesini sağlayacak önlemleri aldıklarını bildirdi.
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, kulübün sıkıntılarından kurtulması için her türlü çalışmayı yürüttüklerini ve bu süreçten en az etkilenmesini sağlayacak önlemleri aldıklarını bildirdi.

Hoşcan, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, 9 Ocak'ta gerçekleştirecekleri olağanüstü genel kurulla yeni bir döneme girecek olan kulüpte, mevcut işleyişin aksamadan yürütüldüğünü, görev ve sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerini belirtti.

Kulübün herhangi bir istikrar ve devamlılık sorunu yaşamaması için ne gerekiyorsa yaptıklarını vurgulayan Hoşcan, şunları kaydetti:

"Takımımız şu an itibarıyla Antalya'da devre arası kampını daha önce planlandığı gibi yapmaktadır. Hocamız Samet Aybaba ile ikinci yarıda daha kuvvetli bir ekip kurmak için transfer çalışmalarını birlikte yürütmekteyiz. Şu an itibarıyla hangi pozisyonlara, hangi oyuncuları transfer edeceğimizi belirlemiş durumdayız. Camiamız bu süreçte endişe yaratmak isteyen söylemlere prim vermeyecektir. Türk futbolundaki birçok kulüp maddi sıkıntı yaşamaktadır, Eskişehirspor'umuz bu maddi sıkıntıları en fazla yaşayan kulüplerdendir. 9 Ocak'a kadar, maddi sıkıntıları çözmek için var gücümle çalışmaları sürdürüyorum, sürdürmeye devam edeceğim."

- "Bütün adaylara kapımız açık"
Hoşcan, "kulübün önünün açılması" talebi üzerine genel kurul kararı aldıklarını anımsatarak, kararın ardından en büyük isteğinin, Eskişehirspor'un yaşadığı sıkıntıların konuşulması, değerlendirilmesi ve Eskişehir'in onay vereceği yeni bir yönetimin tartışılarak karara bağlanması olduğunu vurguladı.

Genel kurula kısa bir sürenin kaldığını hatırlatan Hoşcan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Aday olmak isteyen herkese, kulübümüzün kapılarının sonuna kadar açık olduğunu, mevcut durum hakkında detaylı bilgi talebi olması durumunda her türlü yapıcı iş birliğini ve desteği vereceğimizi kamuoyu önünde defalarca dile getirmemize karşın, şu ana kadar hiçbir aday bu desteği kullanmayı tercih etmemiştir. Eskişehirspor Kulübü'nün herkes tarafından kabul görecek bir yönetime ihtiyacı vardır. Kulübümüzün geleceği açısından, finansmanla ilgili somut ve kalıcı gelirler üretilmesi konusu bu genel kurulun ana meselesi olmalıdır. Eskişehirspor'un sıkıntılarından kurtulması için her türlü çalışmayı yürütüyoruz ve bu süreçten en az etkilenmesini sağlayacak önlemleri aldık."