Bursa Cuenca'yı gönderdi

Bursaspor Kulübü, büyük umutlarla kadrosuna kattığı Isaac Cuenca'nın sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.
Bursa Cuenca'yı gönderdi
Bursaspor Kulübü, büyük umutlarla kadrosuna kattığı Isaac Cuenca'nın sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

Yeşil beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Isaac Cuenca'nın maç başı alacaklarından ve sezon sonuna kadar 500 bin euroluk alacaklarından feragat ederek karşılıklı anlaşma yoluyla yolların ayrıldığı ifade edildi.

İlerleyen saatlerde ise Cuenca'nın La Liga ekiplerinden Granada ile sözleşme imzaladığı İspanyol kulübü tarafından kamuoyuna duyuruldu. Bonservisi elinde olarak Granada'ya giden Cuenca'nın sözleşmesine ilişkin detaylar ise paylaşılmadı.

Bursaspor kulübünden konuyla ilgili ise şu açıklama yapıldı.

"İspanyol futbolcu Isaac Cuenca Lopez'in sözleşmesi, sezon sonuna kadar kulübümüzden alacağı olan 500 Bin Euro ve maç başı alacaklarından feragat ederek karşılıklı olarak feshedilmiştir."

Barcelona altyapısında futbola adım atan ancak A Takım'a yükseldikten sonra beklentileri karşılayamayarak Katalan devinden ayrılan Cuenca, bedelsiz olarak Deportivo'ya transfer olmuştu. Sezon başında Deportivo'dan kiralanan Cuenca, Bursaspor forması ile de istikrar sağlayamamış ve Hamza Hamzaoğlu'nun takıma gelişi ile iyice gözden düşmüştü. Cuenca, Bursaspor forması ile Süper Lig'de 12 maçta 525 dakika süre almış ve toplam 1 gol kaydetmişti.