Vitor Pereira, Braga maçı öncesi konuştu!

Vitor Pereira, Braga maçı öncesi konuştu!


Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Braga maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Portekiz'e kazanmaya geldiklerini söyleyen deneyimli teknik adam, Braga'nın da iyi hazırlandığını ve maçta en iyi Braga'yı karşılarında bulacaklarını ifade etti.

Vitor Pereira'nın açıklamaları şu şekilde;

"Lige kaybettiler ancak o maça kadroyla çıkmışlardı. Bu da Braga'nın bizim maçımızı daha çok düşündüğünüz gösteriyor. Yarın karşımızda en iyi Braga olacaktır. Biz de buraya kazanmaya geldik, iyi hazırlandı. Turu geçmek istiyoruz"

"Braga beni asla şaşırtmadı. Brage kişiklikli bir takım. Onları yakından tanıdığımı daha önce söylemiştim. Her iki takım da kaliteli ve çeyrek finale çıkmak istiyor. Yarınki maç her iki ekip için de zor olacaktır. Biz yarın kendi oyunumuzu oynayacağız. Güzel bir futbol şöleni olacak çünkü iki taraf da futbol oynamayı seviyor. İlk maçtaki 1-0'lık skor oyun anlayışımızı etkilemeyecek. Durum sanki 0-0'mış gibi oynayacağız"

DIEGO RIBAS OYNAYACAK MI?

"Diego kadroda bulunuyor. Maça kadar bir idmanımız daha var. Yarın maç saatinde göreceğiz. Bizi çekişmeli bir maç bekliyor. Böylesine maçlarda küçük detaylar sonucu belirler. Rakibimizin çok güçlü yanı var ancak zaafları az. Bu güçlü yanlarını durdurup, zaaflarından yararlanmak istiyoruz"

"Gol yemediğimiz taktirde turu geçiyoruz. Bunu farkındayım. Ben hayatım boyunca savunma anlayışını benimsemedim. Ben isterim ki top hep bizde olsun ve oyunu hep domine edelim. Braga maçın belirli bölümlerinde bizi savunma yapmaya zorlayabilir. Hiçbir oyuncum, 'olduğumuzdan farklı bir oyun oynayalım' dediğimi duymayacaktır. Eğer yarın sahaya istediğimizi yansıtamazsak, bu Braga izin vermediği için olacaktır. Biz kendi oyunumuzu sahaya yansıtacağız"

"BURAYA SAVUNMA YAPMAYA GELMEDİK"

"Avrupa Ligi anlamında güzel bir dönem yaşıyoruz. Bir sonraki tura yükselerek buna devam ettirmek istiyoruz. Braga'nın zaafları var ve biz dersimize çok iyi çalıştık. Türkiye'de Braga fazla tanınmıyor, üç büyükler daha çok tanınıyor. Ancak Braga, bu takımlara karşı çok iyi sonuçlar aldı. Yarın en iyi halimiz ile sahada olmalıyız. İlk Braga maçı bu sezon oynadığımız en zorlu maçlardan biriydi. Braga da karşılaştığımız en zor rakip diyebilirim. Ancak bizim kendi silahlarımız var, buraya savunma yapmaya gelmedik. Tüm cesaretimizle sahada olacağız"

"İlk maçtan önce yaptığım takım konuşmasında Braga'nın takım dinamiğini oyuncularıma anlatmıştım. Braga iyi bir takım. Ben onları izlemeyi seviyorum. İlk maça rakibimizi iyi çalışarak çıktık. Futbolcularım ve teknik heyetim dersine iyi çalıştı. Braga'yı artık daha iyi tanıyoruz ve yarın daha iyi bir sonuç almak istiyoruz"