Burak'tan büyük özveri

Son karşılaşmada gol atmasına rağmen Galatasaray tribünlerinin protestosuna maruz kalan Burak Yılmaz'ın geçmişte büyük özveriler yaptığı ortaya çıktı.
Burak'tan büyük özveri
Son karşılaşmada gol atmasına rağmen Galatasaray tribünlerinin protestosuna maruz kalan Burak Yılmaz'ın geçmişte büyük özveriler yaptığı ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre, sadece manevi değil, sahada olmak, golleri ile G.Saray'a katkı sağlamak adına maddi fedakarlıklara da imza attı golcü oyuncu... Ancak 33 gün sonra sahalara döndüğü 90 dakikada kendi taraftarı tarafından ıslıklandı...

120 BİN EURO'LUK FATURAYI ÖDEDİ
Burak geçen yıl kendisini sarsan adale sakatlığı yaşadı. Sezonu dahi kapatabilirdi. Ancak kulüp doktoru Yener İnce büyük çaba harcadı. Burak, Florya'da günde 8 saat tedavi görüyordu. Kral ile yakından ilgilenmesi adına özel fizyoterapist getirilmesi kararlaştırıldı. Sneijder'ın tavsiyesi ile Hollandalı fizyoterapist Andre, İstanbul'a getirildi. Andre, sadece Burak ile ilgilendi. Hollandalı fizyoterapisti, Kral, 5 yıldızlı otellerde ağırladı.

Burak, Sneijder'ın da daha önce özel çalıştığı Andre'nin 120 bin Euro'luk ücretini cebinden karşıladı. Bunları 4. yıldız yarışında G.Saray'ı yalnız bırakmamak için yaptı.

MÜNİH'TE ADALESİNE 240 İĞNE!
BU sezon ise Trabzonspor ile oynanan maçta talihsiz şekilde adale sakatlığı yaşadı. Burak Yılmaz, 25 Eylül 2015'te Yener İnce ile birlikte tedavisinin hızlanması adına bu kez Münih'e gitti.

Hedefi F.Bahçe derbisinde takımını yalnız bırakmamaktı. Wolfahrt'ın kliniğinde Burak Yılmaz'a 10 gün boyunca tam 240 iğne yapıldı. Adalesindeki sakatlığı atlatması ve süreci hızlandırmak adına Burak'ın adalesine Almanya'da bir gün içinde 3 kez 8'er iğneden 24 iğne yapıldı. Bu iğne tedavisi her gün uygulandı.

ÖZEL BESLENME PROGRAMI
Yılbaşında ise Mustafa Denizli'nin de onayı ile Messi'nin de gittiği İtalya'daki bir klinikte adale sakatlıklarının tekrarlamaması adına bir dizi testten geçti, Burak'a özel bir beslenme-diyet programı verildi. Şimdi bu programı uyguluyor. Burak Yılmaz, tüm bunları Galatasaray adına yapıyor.