Burak Yılmaz: "Kırgınız ama canları sağ olsun"

A Milli Futbol Takımımızın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, Çek Cumhuriyeti maçının ardından konuştu.
Burak Yılmaz:
A Milli Futbol Takımımızın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, Çek Cumhuriyeti maçının ardından konuştu.

Önceki günlerde yaşanan şeylere kırgın olduğunu söyleyen Burak Yılmaz, mücadelelerinden ötürü takım arkadaşlarını tebrik etti.

Burak Yılmaz'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

Ben bütün takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Aslan gibi mücadele ettiler. Çok şey yazıldı, çok şey çizildi. Biz bunları hak etmedik. Konuşmadık, birlik olduk ve sahada yanıt verdik. Biraz da futbolculara sormak lazım ne düşünüp hissediyorsunuz diye. Bizim de insan olduğumuzu unutmasınlar. Duygusal insanlarız. Tabi ki çok da kırgınız. Çok tecrübesiz arkadaşlarımız var, benim de ilk turnuvam. Ama çok iyi bir futbol oynadık.

Diğer maçlara göre değişen bir şey yok. Hiçbir şey değişmedi. Belki de sloganımıza uygun gidiyoruzdur.

Bu sene çok zor bir dönem oldu benim için. Hiçbirinizin tahmin edemeyeceği kadar büyük bir sakatlık yaşadım. 2 tane fizyoterapistle çalıştım. Hem milli takım için hem de Çin'deki kulübüm için. Burada olmak için çok çalıştım. Karşılığını da aldığımı düşünüyorum.

Bize hiç bir şey sormadınız ki. Dışarıdan duyduğunuz şeylerden yazdınız. Bu söylenenlerle alakalı hayretler içindeyim. Arda da kırgın ben de. Hiç önemli değil. Milli bir dava. Çok da önemli değil. Herkesin canı sağ olsun.

Emre Mor bizim gözbebeğimiz, bizim çiçeğimiz. Çok iyi ve entersan bir oyuncu. Çok iyi bir transfer yaptı. İnşallah çok daha iyi yerlere gelecek. Allah ona nazar ve sakatlık vermesin.

Çok genç arkadaşımız var, heyecanlanmış olabiliriz, ama biz zoru severiz. Bugün de sıkıştık ve geri dönmesini bildik. Gruptan çıkmayı çok istiyoruz, hepimiz bunu yürekten istiyoruz. İnşallah yarın da diğer gruplardan istediğimiz sonuçlar gerçekleşir.