Burak Yılmaz: İyi olduğumu düşünüyorum

Türkiye - Slovenya maçının ardından yapılan açıklamalar şöyle;
Burak Yılmaz: İyi olduğumu düşünüyorum
Türkiye - Slovenya maçının ardından yapılan açıklamalar şöyle;

"Uzun süren bir sakatlığım vardı. Allah hiç kimseye göstermesin. Sakatlıktan dolayı dışarıda kalmak insanı çok üzüyor. Ben hocalarıma ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bana çok yardımcı oldular. Ben de inşallah bu turunvada üzerime düşen görevi yapmak istiyorum. Fizik olarak biraz eksiğim var ama çok iyi durumda olduğumu düşünüyorum. Şampiyonada elimden geleni yapmak istiyorum. Bugün de iyi bir maç oldu. Hazırlık maçı ölçü değildir ama kazanmasını bilmek güzeldi. Hırvatistan maçına 1 hafta daha var. Bu süreyi iyi değerlendireceğiz."

Milli takım kariyerinde büyük turnuva bulunmadığının ifade edilmesi üzerine golcü futbolcu, "Galatasaray'la Şampiyonlar Ligi'nde her sene oynadık. O atmosferi, duyguyu iyi biliyorum ama milli takım seviyesinde böyle büyük bir organizasyonda oynayamamıştım. Allah bana bunu da nasip etti. Orada elimden geleni yapıp, kariyerime güzel bir şeyler daha eklemek istiyorum." şeklinde görüş belirtti.

Öte yandan, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Slovenya ve Avrupa Şampiyonası'ndaki Hırvatistan maçıyla ilgili şunları kaydetti:

"Slovenya karşısında istediğimiz galibiyeti aldık. Maça iyi başladık. Golden sonra ise geri çekilmeye başladık. Bu durum iyi değildi. Normalde aynı oyunumuza devam etmeliydik. Önde pres yapıp rakibi rahatsız etmek zorundaydık ama bunu başaramadık. Sonrasında oyundan düşmeye başladık. Galibiyet her zaman önemlidir. Öz güven kazanarak Fransa'ya gidiyoruz. Hırvatistan ile yapacağımız ilk maç bizim için çok önemli. Eğer bu maçı kazanırsak, turnuvada önemli bir şansımız olacağını düşünüyorum. Bir haftamız daha var ve iyi hazırlanacağız."