Burak adım adım kopuyor

Yakın geçmişte tekliflere kapıları kapatan Burak, yönetim ve taraftarın tavrı nedeniyle artık gitmeye yakın.
Burak adım adım kopuyor
Yakın geçmişte tekliflere kapıları kapatan Burak, yönetim ve taraftarın tavrı nedeniyle artık gitmeye yakın.

Hürriyet'in haberine göre, yöneticiler, kazanılacak parayı hesaplarken, Denizli, golcü alınmamışken bir de onu kaybetmek istemiyor.

West Ham United ile Shanghai Shenhua kulüplerinin talip olduğu Burak Yılmaz konusunda golcü oyuncu, yönetim ve Mustafa Denizli hattında sıcak anlar yaşanıyor.

Yönetimin transfere yeşil ışık yakıp pası attığı Burak artık gitmeye yakın. Ancak transfer beklerken golcüsünü kaybetmekle karşı karşıya kalan Denizli ise ayrılığa muhalif…
İşte Burak Yılmaz'ın son durumu hakkında 3 cepheden taze ve sıcak bilgiler...

1-KRAL'I ÜZEN OLAYLAR

Sezon başı da teklifler vardı ama Burak kalmak istiyordu. Şimdi yönetimin ‘Kararı Burak verir' demesi, bir yöneticinin "7-8 veren çıksa da göndersek" sözlerinin kulağına gelmesi ve taraftarın tepkisi sonrası gitmeyi gündeme aldı. West Ham dışında Çin'den de teklif var ama hedefi İngiltere.

2-YÖNETiMiN BONSERViS HESABI

West Ham, net 6 milyon Euro teklif etti. Ancak bunun yüzde 25'i Trabzon'a verilecek. Bu nedenle Galatasaray'ın hedefi West Ham ya da Çin kulübü ile 8 milyon Euro karşılığında anlaşıp kasaya 6 milyon Euro sokmak. Ayrıca Burak'ın aldığı yıllık ücreti eleştiren yöneticiler de mevcut.

3-VE DENİZLİ'NİN BÜYÜK KAYGISI

Lige havlu atsa da UEFA Ligi ve Türkiye Kupası kulvarını düşünen Mustafa Denizli, genç bir forvet istemişti. Golcü takviyesi beklerken ve daha yapılmamışken tecrübeli forveti Burak'ın gitme olasılığı tecrübeli teknik adamın canını sıktı. Burak'ın gidişine karşı olduğunu Osmanlı maçı sonrası açıkladı.