Bülent Uygun'dan Sivasspor, Fenerbahçe Beşiktaş ve kariyeri ile ilgili açıklama

Teknik adamlık kariyerini Katar'da sürdüren Bülent Uygun geleceği ile ilgili açıklamaları Radyo Bilyoner'e anlattı.
Bülent Uygun'dan Sivasspor, Fenerbahçe Beşiktaş ve kariyeri ile ilgili açıklama
Teknik adamlık kariyerini Katar'da sürdüren Bülent Uygun geleceği ile ilgili açıklamaları Radyo Bilyoner'e anlattı.

Uygun, kariyeri ile ilgili son detayları verirken Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı ve efsane olduğu Sivasspor'un son durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İşte Uygun'un açıklamalarından satırbaşları:

KATAR'DAN AYRILACAĞIMI YÖNETİMİME SÖYLEDİM

"Türkiye'ye şu anda sadece şampiyonluk hedefi ile yola çıkacak bir Anadolu takımı olursa geri dönerim."

"Suudi Arabistan takımlarından teklifler geliyor. 15 gün içerisinde herşey belli olur. Yönetim Kurulu ile konuştum. Önümüzdeki sezon burada olmayacağım. Başarılı bir sezon geçirdik ve Katar'da ligi beşinci sırada bitirdik."

SİVASSPOR'U ŞAMPİYON YAPABİLİRİZ DİYE YOLA ÇIKMIŞTIK

"Biz Sivasspor'a başkan Mecnun Otyakmaz ile birlikte geldiğimizde bu takımı şampiyon yapmak istediğini söyledik. Bu takımı şampiyon yapabilir miyiz dedik ve İsmail Kartal hocayı getirip şampiyon yapmıştık. 5 yıl içerisinde şampiyonun Anadolu'dan çıkacağını biz söylemiştik. Belirli bir destekle bunu yapabiliriz demiştik. Bu sürecin ilk senesinde Galatasaray ile çekiştik. Mehmet Yıldız'ın transferi gündeme gelmişti, diğer oyuncular da aynı şekilde. Son maçta 5-3 kaybettik. Onlar bizden şampiyonluğu hak ederek aldılar. Bana tesadüf dediler, sonraki sezon da herhes bize inanarak bakmamıştı. Beşiktaş ile oynadık, ligin bitimine 2 hafta kala bizi gelip Sivas'ta yendiler ve hak ederek şampiyon oldular. Yiğidolar olarak karanfillerle karşıladık onları da ve başarımızı herkese gösterdik."

İBRAHİM YAZICI'YA ŞAMPİYON OLACAKLARINI SÖYLEMİŞTİM

"İbrahim Yazıcı'ya bu sistemini bozma başkanım şampiyon olacaksınız dedim. Bursaspor şampiyon oldu ve gurur duyduk. Şimdi Konyaspor, Osmanlıspor gibi takımlar çok iyi gidiyor. Çok iyi planlandığında herkes çok iyi planlama yapıldığında herkes şampiyon olabilir."

ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA ÖNEMLİ OLAN KİMİN İYİ YÖNETECEĞİ

"Şampiyonluk için baskı olur ve bu baskıyı kaldırmak çok önemli. Baskıyı kaldıramazsanız istediğinizi yansıtamazsınız. Son haftalara gelirken şampiyon şu olur demeniz çok kolay değil. Kimin şampiyon olacağından çok kimin iyi yöneteceği önemli. Pereira'nın taktiksel ve genel olarak çok eleştirilen yolları oldu. Türkiye'nin en uzun takımlarından birisi Fenerbahçe'nin duran toptan golü yok. Yabancı hocalar Türkiye'deki sistemi çözmek için yabancı hocalar yabancılık çekebiliyor. Beşiktaş ise oyun anlamında taktik anlamında çok iyi bir düzen götürdüğünü söyleyebiliriz. Yine de Beşiktaş garantiledi diyemezsiniz. Daha kalan maçlar var 3 puanlık avantaj olmasına rağmen. Galatasaray Beşiktaş maçı şampiyonluğun düğümünü çözecektir."