"Bu maç ölçü değil"

Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor'u 2-0 yenen Gaziantepspor'un teknik direktörü Mutlu Topçu, "Gruptan çıktık ama önemli olan devamını da getirebilmek" dedi.
Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor'u 2-0 yenen Gaziantepspor'un teknik direktörü Mutlu Topçu, "Gruptan çıktık ama önemli olan devamını da getirebilmek" dedi.

Topçu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, saha şartlarının zorluğuna rağmen sonucun kendileri adına sevindirici olduğunu belirtti.

Grubun son maçında güzel bir sonuç elde ettiklerini ifade eden Topçu, şunları kaydetti: "Genç oyuncularla ilgili fikirlerimiz hep olumluydu, bu konuda daha da iyiye gidiyoruz. Altyapıdaki çocukları yetiştiren hocalarımıza teşekkür ederiz. Gruptan çıktık ama önemli olan devamını da getirebilmek. Önümüzde Galatasaray maçı var. O maça en iyi şekilde hazırlanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz."

Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı ise hava ve zemin şartlarının istedikleri oyunu sahaya yansıtmalarına izin vermediğini dile getirdi.

Mazeretlere sığınan bir insan olmadığını ifade eden Mandıralı, "Bugün istediğimiz futbolu sahaya yansıtamadık. Kazanmaya gelmiştik ancak Gaziantepspor daha iyi hazırlanmış" dedi.

Çok çalışmaları gerektiğini kaydeden Mandıralı, şöyle konuştu: "Bu maç bizim için ölçü değil. Gençler ve az oynayanlarla maça çıktık. Bizi nelerin beklediğini biliyoruz. O yüzden çok çalışmalıyız, hep beraber bu yola girdik. Oyuncularımızı soğuk ve zemin çok etkiledi. Yenilen gol ise dengemizi bozdu. Biz Trabzonsporuz, o nedenle bunlar mazeret değil. Çok çalışmamız lazım, biz de ne yapmamız gerektiğini biliyoruz."