Bruno Alves'in babası Washington Alves: "Bruno Porto için maaşını indirebilir"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Bruno Alves'in babası Washington Alves, oğlunun Porto'da forma giyebilmesi için maaşında indirime gitmek zorunda olduğunu itiraf etti.
Bruno Alves'in babası Washington Alves:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Bruno Alves'in babası Washington Alves, oğlunun Porto'da forma giyebilmesi için maaşında indirime gitmek zorunda olduğunu itiraf etti.

Portekiz basınına konuşan baba Alves, sezon sonunda Fenerbahçe'yle sözleşmesi bitecek olan oğlu Bruno Alves'in Porto'da oynamaktan her zaman mutluluk duyacağını ancak Türkiye ile Portekiz arasında mali yönlerden bazı farkların bulunuduğunu söyledi.

"İtiraf etmeliyim ki istesem de hoşuma gitse de Bruno'nun geri dönüşü biraz farklı olacak" diyerek sözlerine başlayan Washington Alves, "Bruno, takım tutmayan ve isteklerini karşılayan takımın formasını giyen profesyonel. Fakat Porto, futbol dünyasının en büyük takımlarından biri. Bu yüzden her zaman Bruno'nun tercih etmek isteyeceği takımlardan biri olacak" ifadelerini kullandı.

"MAAŞINDA İNDİRİME GİDEBİLİR"

[caption id="attachment_74758" align="alignnone" width="680"] Bruno Alves, Porto'da oynadığı dönemde kaptanlık görevine getirilmişti.[/caption]

Oğlu Bruno Alves'in Porto'da oynamak için maaşında indirime gideceğini düşündüğünü söyleyen baba Alves, "Bruno Porto'da oynamak için maaşında indirime gitmeye hazır mı? Öyle olduğunu düşünüyorum. Bruno, oyuncuların yaşlandıkça maaşlarının düştüğünün farkında ve bunu bilerek oynamaya devam ediyor. Türkiye'deki mali konulardaki bazı gerçekler Portekiz'dekilere benzemiyor. Bu nedenle taraflar birbirini anlayıp ortak noktada buluşmalılar. Porto, Bruno'nun oynamaktan mutluluk duyacağı, çok büyük bir kulüp" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Porto Başkanı Pinto da Costa, Bruno Alves'i yeniden takımda görmek istediklerini ancak maaşını karşılayacak bütçeye sahip olmadıklarını ifade etmişti.

Bu sezon Fenerbahçe formasını 40 kez giyen Bruno Alves, 1 gol atıp 1 asist yapma başarısı göstermişti. Portekizli Bruno Alves, Fenerbahçe'deki 3. sezonunu geçiriyor.