Bruma'nın Leipzig'e transferindeki o gerçek!

Bruma'nın menajeri Catio Balde, Galatasaray'dan Leipzig'e transfer olan Portekizli futbolcunun transferinde bilinmeyenleri anlattı.
Bruma'nın Leipzig'e transferindeki o gerçek!
15 milyon Euro'ya Galatasaray'dan Bundesliga ekibi Leipzig'e transfer olan Portekizli futbolcunun menajeri Catio Balde, Alman basınına transfer hakkında açıklamalarda bulundu.


22 yaşındaki futbolcunun Leipzig tarafından çok istendiğini belirten Balde, ''Leipzig, Bruma ile en az 6 aydır ilgileniyor. İlk başta onu izlediklerini söylediler. Her zaman gözlem altındaydı'' dedi.


''İNGİLTERE, FRANSA VE ALMANYA'DAN TEKLİFLER VARDI''


Bundesliga dışında başka liglerden de transfer teklifleri aldıklarını söyleyen Balde, ''Sezon bittiğinde Leipzig, açık bir şekilde ilgilendiklerini gösterdi. Diğer ilgilenen takımlar da vardı. İngiltere, Fransa ve Almanya'dan teklifler gelmişti. Ancak en etkili teklif Leipzig'ten gelmişti. Transfer olma konusunda hiç şüphe duymadık. Şampiyonlar Ligi, Bruma için çok önemli olacak. Leipzig harika bir kulüp, gençlerin üzerine çok düşüyorlar'' şeklinde konuştu.


''BRUMA, TÜRKİYE'DE KENDİNİ GÖSTEREMEZDİ''


Genç futbolcunun menajeri, ''Leipzig'e transfer olmak Bruma'nın kariyeri açısından çok büyük bir adım. Türkiye'de 4 yıl geçirdikten sonra Almanya'ya, özellikle Leipzig gibi bir takıma transfer olmak harika bir seçim oldu. Kariyeri için bir rüyayı yaşıyor'' diyerek Alman takımı için övgü dolu sözler kullandı.

Türkiye hakkında da konuşan Catio Balde, ''Türkiye'de oynamak, Bruma'nın Portekiz Milli Takımı'na seçilmesinde bir dezavantajdı. Almanya'da oynadığında bu durum değişecek. Kendini daha çok gösterme imkanı bulacak'' dedi. (Sporx)

HABER YORUMLARI