Braga'dan Fenerbahçe itirafı!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Temsilcimiz Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda eşleştiği Braga'da teknik direktör Paulo Fonseca, samimi açıklamalarda bulundu.
Braga'dan Fenerbahçe itirafı!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Temsilcimiz Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda eşleştiği Braga'da teknik direktör Paulo Fonseca, samimi açıklamalarda bulundu.

Sarı lacivertli ekibin zorlu bir rakip olduğunu söyleyen Fonseca, temsilcimizin kadro kalitesi ve derinliğine dikkat çekerek övgü dolu sözler sarfetti.

Portekizli teknik adam, "Kuradan kim çıkarsa çıksın, favori olarak görülmeyeceğimizi biliyorduk. Beklediğimiz gibi zorlu bir eşleşme oldu. Braga'nın tarihi boyunca hiçbir kura çekiminde bu kadar istendiğini sanmıyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin yıldızlarla dolu kadrosunu "olağanüstü" olarak nitelendiren deneyimli çalıştırıcı, "Fenerbahçe Nani, Bruno Alves, Markovic, Fernandao, Souza ve Van Persie gibi oyunculardan kurulu olağanüstü bir kadroya sahip" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin oynadığı son 31 resmi maçta yalnızca bir mağlubiyet aldığının da altını çizen Fonseca, kendilerini zorlu bir eşleşmenin beklediğini yineledi.

"BU BİR UTANÇ"

UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam eden tek Portekiz temsilcisinin Braga olması hakkında da konuşan Fonseca, çarpıcı öz eleştirilerde bulundu.

Fonseca, "Bu turnuvada bizden başka Portekiz takımının olmaması bir utanç. Bu seviyede daha fazla takımımızın bulunması, ülke puanı açısından kritikti. Ancak Sporting Lizbon ve Porto'nun çok güçlü ekiplerle karşılaştıklarını da unutmayalım" dedi

Kulübün 2008 yılında kazandığı Intertoto Kupası'nın ilham verici olduğunu da belirten yetenekli çalıştırıcı, yine de geçmiş başarılara takılmanın doğru olmadığını, gerçekçi olmaları gerektiğini söyledi.

Fonseca, "Herkes gibi biz de hayal kuruyoruz. Kulübün geçmişindeki başarılar ve kupalar hepimize ilham veriyor. Ancak günümüz gerçeklerini de göz ardı etmememiz gerekiyor. Yüzeysel olarak söz vermemeliyiz. Duygusal bir hayalperest değil. Şimdi yalnızca önümüzdeki maçı düşünmeliyiz ve ayaklarımız yere basmalı" diyerek sözlerini noktaladı.