Boluspor Teknik Direktörü Fuat Çapa: 12-13 oyuncu ile yollar ayrılacak

Çapa,  yaptığı açıklamada, iyi bir kadro oluşturmak için vakit kaybetmeden çalışmalara başladıklarını belirtti.
Boluspor Teknik Direktörü Fuat Çapa: 12-13 oyuncu ile yollar ayrılacak
Çapa,  yaptığı açıklamada, iyi bir kadro oluşturmak için vakit kaybetmeden çalışmalara başladıklarını belirtti.

İlk etapta takım kadrosunu kurmak istediklerini anlatan Çapa, "Geçen sezon oynayan 12-13 arkadaşımızla yollarımızı ayıracağız. Bu nedenle yeni bir takım oluşturulacak. Bunun çalışmalarına başladık. Büyük ihtimale 9-10 Temmuz gibi kampa gireceğiz. İlk etapta Bolu'da buluşacağız." dedi.

Çapa, transfer çalışmaları kapsamında kendilerine tanınan 5 yabancı futbolcu hakkını kullanmak istediklerini dile getirerek, çalışmalarının bu yönde olduğunu ifade etti.

Kamp çalışmasını ve yeni sezon hazırlıklarını takıma yeni katılacak oyunculara göre planlayacaklarını da kaydeden Çapa, "Gelecek olan sporculara göre bir oyun stili düşünüyoruz. Kendi kafamızda bir şeyler planlıyoruz ama imkanlarımız buna izin vermeyebilir. Kulübümüzün yeni bir yönetimi var ve bir kaynak oluşturmaya çalışıyorlar." diye konuştu.

''Oyuncu profilini belirledik''

Yönetim kurulu ile yaptıkları toplantıda transfer konusunda uzun bir görüşme gerçekleştirdiklerini anlatan Çapa, şu ifadeleri kullandı:

"Yönetimle birlikte oyuncu profili ve kriterlerini belirledik. Transferleri o kriterlere göre yapacağız. Kriterlerimizi ortaya koyduk, yönetim de bunu kabul etti. Çalışmalarımız bu yönde olacaktır. Bu ligde ilk defa çalışacağım. Hangi ligde olursanız olun, kurallarına ve şartlarına göre çalışmak zorundasınız. İç transfer konusunda detaya girmek istemiyorum. Yönetim kurulunda bazı şeyler konuşuldu ve bazı isimler hakkında kararlar alındı. Bununla ilgili bir şeyler söylemem doğru değil. Bu konudaki açıklamayı yetkililer yapacaktır."