"Biz İstedik, Chelsea Aldı..."

Aziz Yıldırım, Chelsea'nin 2015'te Fluminense'den renklerine bağladığı Kenedy'i alamadıklarını açıkladı.
Aziz Yıldırım, Chelsea'nin 2015'te Fluminense'den renklerine bağladığı Kenedy'i alamadıklarını açıkladı.

Chelsea'nin Watford'a kiraladığı genç yeteneği Kenedy için Fenerbahçe'nin de resmen devrede olduğu itiraf edildi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan Ekim Ayı Olağan Divan Kurulu'nda transfer detayı paylaştı.

Aziz Yıldırım, Chelsea'ye transfer olan Brezilya'nın yeni yeteneklerinden Kenedy'i almak istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini söyledi.

"KENEDY'İ BİZ İSTEDİK, CHELSEA ALDI"

Sarı lacivertli kulübün başkanı açıklamasında, "Manchester United maçında ikinci golü atan 38 milyon poundluk transfer. Pogba 100 milyon. Basının şişirmesi yüzünden futbol ileri gitmiyor. Chelsea, 19 yaşındaki Kenedy'yi 9 milyona aldı Brezilya'dan. Oynatmıyorlar bile. Biz alamadık. Biz alsak basın para sokağa gitti diye yazacaktı. Beyinlerinizde de böyle algı yaratacaklardı. Bu basınla hiçbir şey olmaz. Basın insanları kandırmakla uğraşıyor. Basın sadece karalıyor." dedi.

 

KENEDY GELİŞMELERİ NASIL OLMUŞTU?

2015'te Güney Amerika'ya çıkarma yapan scout ekibinin çalışmalarıyla birlikte genç oyunculara ağırlık veren sarı-lacivertliler, Brezilya'nın Fluminense takımında forma giyen 19 yaşındaki golcü oyuncu Kennedy'yi transfer listesinin ilk sırasına almıştı. Brezilya U-20 Milli Takımı ile Uruguay'da düzenlenen Güney Amerika U-20 Şampiyonası'nda dikkatleri çeken Kenedy için başlatılan çalışmalara son dönemde hız verildi.

Sarı-lacivertli yöneticiler, Brezilya futbolunun gelecekteki yıldızları arasında gösterilen golcü futbolcunun işini bitirmeye çalışırken, İngiliz devi Chelsea'nin de Kenedy'yi takibe aldığı ortaya çıktı. Londra ekibinin, Güney Amerika'daki U-20 Dünya Şampiyonası'nda iyi bir performans sergileyen genç forveti transfer listesine alması, Fenerbahçe'nin tüm planlarını bozdu. Şu anda 20 yaşında olan  Kennedy, Fluminense ile 36 maçta 5 kez ağları sarsmıştı
Resmi Twitter'da görüntüle