"Biz bunu hak ettik"
SPORCOPE DIŞ HABERLER - UEFA'nın genç futbolcuların gelişimi için düzenlediği ve Şampiyonlar Ligi organizasyonunun bir benzeri olan UEFA Youth League müsabakalarında ilginç bir olay yaşandı.

Son 16 turunda oynanan ve kazanan takımın çeyrek finale yükseleceği maçta Anderlecht takımı maçta pek bir varlık gösteremedi.  Amer Gojak ve Josip Brekalo'nun attığı gollerle Belçika ekibini mağlup eden Zagreb takımının ise maçta cezalı oyuncu oynattığı ortaya çıktı.

Karşılaşmanın 83. dakikasında Dani Olmo'nun yerine oyuna dahil olan Matije Fintica bu karşılaşmada cezalı olduğu için oynamaması gerekiyordu.

Durumun fark edilmesinden sonra Hırvat takımı ile ilgili soruşturma başlatan UEFA'ya ilginç bir talep geldi. Takımı turnuvadan elenen Anderlecht kulübününü genç takım direktörü Jean Kindermans, yetkililere Dinamo Zagreb'in turnuvadan diskalifiye edilmemesini ve kendilerini hak ederek elediklerini belirtti.

Bu konuyla ilgili bir açıklama da Hırvat kulübünden geldi. Yetkililer, Anderlecht itirazda bulunmadı, biz de sportof bir ceza yerine finansal bir ceza bekliyoruz. UEFA'nın bizi turnuvadan elemesine gerek yok. Oyuncularımız kendini kanıtladı" açıklamasında bulundu.

Zagreb'in yerine üst tura çıkarılması gündemde olan Anderlecht'in böyle bir açıklama yapması sonrasında UEFA'nın izleyeceği tutum ise merak ediliyor.