Bitnel'in kariyeri bitiriliyor!

Galatasaray - Trabzonspor maçında skandal yönetim göstererek gündeme bomba gibi düşen Deniz Ateş Bitnel'in notu açıklandı.
Bitnel'in kariyeri bitiriliyor!
Galatasaray - Trabzonspor maçında skandal yönetim göstererek gündeme bomba gibi düşen Deniz Ateş Bitnel'in notu açıklandı.

TFF hakem gözlemcilerinin Bitnel'e yönetimi kabul edilemez anlamına gelen 6.4 notunu verdiği belirtilirken 34 yaşındaki hakemin bu kararla bu sezon bir daha maç alamayacağı ortaya çıktı. Yeni uygulamada bu tarz düşük puanlar hakemlerin uzun süreli kızağa çekilmesini uygularken Bitnel'in yeni taktığı FIFA kokartının da büyük bir ihtimalle geri alınacağı ifade ediliyor.

Hürriyet'in haberine göre, Trabzonspor kulübü başkanı Muharrem Usta'nın maç sonunda yaptığı açıklamalarda 'Deniz Çoban fitness salonlarına geri dönsün, hakemliği de bıraksın' sözlerinin yanında 'bizim isyanımız bu sisteme. Bu sistemi yıkmak için fitili biz ateşleyeceğiz' sözlerine rağmen faturanın yeniden kişiselleştirilerek çıkması tartışma konusu oldu.

Sezonun en kötü notunu alan Deniz Ateş Bitnel'in kamuoyunun tepkisi ile örtüşecek cezalar alabilmesi gündeme geliyor.

"SORUN YİNE KİŞİSELLEŞTİRİLDİ"

Yine aynı habere göre Bitnel'in kendini savunması ve maçta yaşananlarla ilgili Tahkim Kurulu'na çıkıp kendilerini savunma hakkı da bulunuyor. Bu şekilde bir itirazda bulunması halinde ise cezanın yükselebileceği ve Bitnel'in hakemlik kariyerinin tehlikeye gireceği de iddialar arsında yer alıyor.

Bitnel'in hakemlik kariyerine devam edebilmesi için mevcut şartlarda yapacağı tek çözümün ise verilen cezayı çekmesi ve ardından kariyerinde yeni bir sayfa açarak devam etmek olacak.