"Bilic'e 'hayır' dedim, çünkü..."

Bu sezon oynadığı futbolla hem A Milli Takım'a hem de Beşiktaş'a büyük katkı veren Oğuzhan Özyakup, Milliyet'e özel açıklamalarda bulundu.
Bu sezon oynadığı futbolla hem A Milli Takım'a hem de Beşiktaş'a büyük katkı veren Oğuzhan Özyakup, Milliyet'e özel açıklamalarda bulundu.

Genç futbolcu, Bilic döneminde oynamama nedenini açıklarken kadroya giremediği dönemlerde bile çalışmaktan ve oynayacağına inanmaktan vazgeçmediğini söyledi.

İşte Oğuzhan'ın açıklamalarından önemli kesitler:

"KENDİMİ 'ASLA PES ETME' DİYEREK MOTİVE ETTİM"

"Slaven Bilic döneminde çok çalıştım... Oynamadığım dönemlerde bile her zaman çalıştım. Hiçbir zaman pes etmedim. Kendimi hep "asla pes etme" diye motive ettim. Yine çalıştım, yine çalıştım... Hem de hiç durmadan. İşte şu an o çalışmalar sayesinde buralardayım. Hep sabrettim ve mücadele verdim. Pes edebilirdim ama bunu yapmadım. Kendime güveniyordum. Geçen sene sayesinde bu sene daha iyiyim."

BILIC'E HAYIR DEDİM

"Bu senenin benim için son olduğunu düşünenler oldu mu bilemem ama ben hiçbir zaman biteceğim diye düşünmedim. Böyle bir yorumu duysam bile umursamam. İlk senemde Samet Hoca döneminde beklentilerin üstünde değil beklentilerin bayağı üstündeydim. Bilic yeni geldiğinde ilk iki hafta beni oynatmadı. Benimle konuştu. Bana ‘kanatta oynamak ister misin?' dedi ve ben de bunu kabul etmedim. Çünkü kendi pozisyonum değildi. ‘Gerekirse yedek beklerim. Bu hafta değil ama sonra yine oynarım' diye düşündüm. Üçüncü lig maçında kendi pozisyonumda oynamaya başladım. Peki ‘zirvede miyim' diye soracak olursanız, sizce zirve nedir. Bu zirve konusunu kendi aramızda da konuştuk. Bazıları 28 yaşında zirve yapar bazıları ise 35. Beklentilerimi her zaman yükselttim. Biraz da şansımı kendim yarattım. Ne yapabileceğimi her zaman biliyordum. Yorumcuların ve medyanın düşündüğüne göre hareket etmedim. Zirvede olduğunuz zaman artık geliştiremeyeceğiniz bazı şeylerin olması lazım. İnsan 60 yaşında olsa bile bazı şeyleri değiştirebilir o nedenle zirvedeyim derseniz hata yapmış olursunuz. Mario Gomez, Bayern Münih'te yılda ortalama 60'a yakın maçta 40 gol atsa, Türkiye'de de 30 maçta 25 gol atsa, hangisi zirve olur?"