Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup sevinci

Spor Toto Süper Lig'de 11 Nisan Pazartesi günü Bursaspor'la yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta, Oğuzhan Özyakup takımla çalıştı.
Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup sevinci
Spor Toto Süper Lig'de 11 Nisan Pazartesi günü Bursaspor'la yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta, Oğuzhan Özyakup takımla çalıştı.BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, 1 saat 15 dakika sürdü.

Sağ arka üst baldırında ağrı olduğu için son iki antrenmana katılamayan Oğuzhan Özyakup, çalışmanın tamamında yer aldı. Siyah-beyazlılarda sağ ayak bileği burkulan Cenk Tosun ise takımdan ayrı koşu yaptı. Cenk, yaklaşık 20 dakika koştuktan sonra saha kenarında oturarak takım arkadaşlarını izledi.

Antrenmana ısınma hareketleriyle başlayan futbolcular, daha sonra pas çalışması yaptı. Siyah-beyazlılar, yarı sahada taktik ağırlıklı çalışmanın ardından, dar alanda çift kale maç turnuvası gerçekleştirdi.

Üç takım halinde yapılan turnuvayı Oğuzhan Özyakup, Kerim Frei, Atiba Hutchinson, Mario Gomez, Marcelo Guedes ve İsmail Köybaşı'nın oluşturduğu takım kazandı.

Antrenmanın sonunda Marcelo, Ricardo Querasma ve Serdar Kurtuluş sahadan ayrılmayarak şut çalışması yaptı.

Öte yandan antrenmanı siyah-beyazlı kulübün yöneticisi Metin Albayrak da izledi.

GÜNEŞ'TEN UYARILAR

Şenol Güneş, taktik çalışmasında oyunu durdurarak futbolcularına uyarılarda bulundu.

Taktik ağırlıklı yarı sahada yapılan maçta Güneş, birkaç kez oyunu durdurdu ve futbolcularına talimatlar verdi.

Tecrübeli teknik adam bu çalışmada Ricardo Querasma'yı yedek takımda oynattı. Güneş, kalecilerin karışık olarak kaleye geçtiği çalışmada, Andreas Beck, Marcelo, Necip Uysal, İsmail Köybaşı, Hutchinson, Oğuzhan, Olcay Şahan, Kerim Frei, Jose Sosa ve Mario Gomez'i as takımda denedi.

Bu çalışmada bir pozisyonda Querasma, antrenör Tamer Tuna'dan uyarı aldı. Hızlı bir şeklide topla kaleye giden Portekizli yıldızı uyaran Tuna, oyunun tekrar geriden başlamasını istedi. Bunun üzerine Querasma önündeki topu havaya dikti.

Antrenmanda Kerim Frei kısa süreli bir sakatlık geçirdi. Necip Uysal'la girdiği ikili mücadelede ayağına darbe alan Kerim, saha kenarında yapılan kontrollerin ardından maça devam etti.

NEŞELİ İDMAN

Antrenmanda siyah-beyazlı futbolcular neşeli tavırlar sergiledi.

Futbolcular birbirleriyle şakalaşırken, özellikle çift kale maç turnuvasında Necip Uysal ile Oğuzhan Özyakup arasındaki diyalog dikkati çekti.

Oğuzhan'ın yer aldığı takım turnuvayı kazanınca Necip Uysal buna itiraz etti. Oğuzhan'ın turnuvayı averajla kazandıklarını söylediği Necip'le olan diyaloğu renkli görüntüler oluşturdu.

Kaynak: AA