Beşiktaş özel hoca tutuyor

Beşiktaş, takımda tek Fransızca konuşan futbolcusu Aboubakar'ın sorununu aşması için Fransızca hocası Erol Malkoç'u transfer ediyor.
Beşiktaş özel hoca tutuyor
Beşiktaş, takımda tek Fransızca konuşan futbolcusu Aboubakar'ın sorununu aşması için Fransızca hocası Erol Malkoç'u transfer ediyor.

Mario Gomez'in gidişinin ardından büyük umutlarla kiralık olarak alınan Kamerunlu oyuncu, şu ana kadar beklenen performansı sergileyemedi.

268 dakika Siyah-Beyazlı formayı giyen Aboubakar, henüz gol sevinci yaşayamadı.

DİL SORUNU ÇEKİYOR
Çaykur Rizespor maçında kaçırdığı üç net fırsatının ardından da eleştiri oklarının hedefi oldu. Bunun üzerine Başkan Fikret Orman ve ekibi, 24 yaşındaki oyuncunun katkı sağlaması için Teknik Direktör Şenol Güneş'le bir araya geldi. Yapılan görüşmede Aboubakar'ın dil sorunu çektiği fikrinde birleşildi. Takımda Fransızca konuşan ne oyuncu ne de hoca var. Bu yüzden de Kamerunlu oyuncu için hoca alınmasına karar verildi.

BAŞKAN SİNYALİ VERMİŞTİ
Başkan Fikret Orman, "Bizim takımımızdaki çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca lisanlarına hakim ve o şekilde iletişim kuruyorlar ama Aboubakar Fransızca konuşuyor. O yüzden biraz yalnız kalıyor. Onun o tarafını destekleyeceğiz" sözleriyle hoca sinyalini verdi.


EROL MALKOÇ GELİYOR
Akşam gazetesinden Hakan Eyüboğlu'nun haberine göre; siyah-beyazlılar, aradığı hocayı ise Antalya'da buldu. Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais ayrılışının ardından Erol Malkoç da boşa çıktı. Teknik Direktör Şenol Güneş de çok ileri seviyede Fransızcası olan 41 yaşındaki antrenöre onay verdi. Yapılan görüşmelerin ardından da büyük oranda anlaşma sağlandı.


AFRİKA'DA DA GÖREV YAPTI
Güney Kore, Suudi Arabistan, Fas gibi ülkelerde çalışan Erol Malkoç, geçtiğimiz sezon Antalyaspor'da göreve başlamıştı. Şenol Güneş'in ekibine dahil olacak olan 41 yaşındaki antrenör, Vincent Aboubakar'la yakında ilgilenecek. Malkoç, Güneş'in istediklerini harfiyen Kamerunlu forvete anlatacak. Bu sayede 24 yaşındaki oyuncunun performansının yukarıya çıkarılacak.