"Beşiktaş maçı kolay olmayacak"

Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut bu sene ligin zor geçeceğinden bahsetti.
Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut bu sene ligin zor geçeceğinden bahsetti.Hikmet Ferudun Tankut, "Beşiktaş maçının zor geçeceğine inandığımız için ona göre hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Önümüzde ki sene eksik taraflarımızı yurt dışından futbol transfer ederek tamamlayacağız diyen Tankut, "Beşiktaş maçının çok zor geçeceğine inanıyoruz. Puan veya puanlar almak için ona göre hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu sene lig çok zorlu geçecek. 5 yıl önce bıraktığım Süper Lig değil. 14 tane yabancının olması Süper Lig'de kaliteyi çok ciddi artırdı. Bunun bilincinde olarak sezon biter bitmez transferlerimizi ona göre yaptık. Şuanda transferler bitti ama iki maçtan sonra birçok takımın transfer takviyesini yaptığını görüyoruz. İki maçta iyi oynamak bizim için avantaj gibi oldu ama bazı takımların da tedbir almalarına neden oldu. Bu bakımdan lig zorlu geçecek.

Her maçın ve puanın bu ligde çok kıymeti var. Bizim temennimiz bu sene ligde kalmak. Tekrar aşağıya inip çıkmanın çok zor olduğunu biliyoruz. Bizim artık geriye dönmememiz lazım. Bu seneyi atlatırsak çok daha kalıcı hamleler yapma şansımız olacak. Bu sene transferlerimizi ligden tanıdığımız yabancılara ağırlık vererek yaptık. Önümüzdeki sene eksik gördüğümüz yerlere yurt dışından oyuncu takip ederek ona göre kurgu yapmamız lazım. İyi ve uyumlu bir takımız. Igor hocamız da hem lige hem de Karabük'e adapte oldu. Seyir zevki yüksek maçlar yaşarız" ifadelerini de kullandı.

AMK Spor