Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray'da hangi isimler takımlarında kalacak?

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı hızla sürerken sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncuların akıbetleri de konuşulmaya devam ediyor.
Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray'da hangi isimler takımlarında kalacak?
Süper Lig'de şampiyonluk yarışı hızla sürerken sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncuların akıbetleri de konuşulmaya devam ediyor.

Galatasaray Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan isimleri henüz resmi imzaları atmazken transfer dedikoduları da şimdiden başlamış durumda. Fenerbahçe'de Türk yıldızlar Caner Erkin, Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'ün durumları netlik kazanmazken Beşiktaş'ta Tolga Zengin, İsmail Köybaşı ve Serdar Kurtuluş'un sözleşmeleri ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmadı. Galatasaray'da ise sözleşmesi biten isimler arasında Emre Çolak, Hamit Altıntop, Sabri Sarıoğlu gibi isimlerin akıbetleri de henüz belli değil.

İşte sezon sonu Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta sözleşmesi bitecek oyuncular ile ilgili detaylar:

FENERBAHÇE'DE SAYI FAZLA

Sarı lacivertli takımda sözleşmesi bitecek olan isimler arasında ayrılığı kesin olanların yanı sıra durumu belirsiz olanlar da yer alıyor.

Fenerbahçe'de sözleşmeleri sona eren isimlerden Serdar Kesimal ile Mehmet Topuz'un ayrılıkları büyük ölçüde kesin. Genç oyunculardan Mert Uygar Zeybek'in ise yeni sözleşme ile takımda kalması ise büyük bir olasılık.

Takımdaki yabancı oyunculardan Bruno Alves, Michal Kadlec ile Raul Meireles'in ise takımdan ayrılma olasılıkları yüksek. Kiralık oyunculardan Lazar Markovic, Abdoulaye Ba ve kaleci Fabiano'nun bonservislerinin alınma ihtimalleri ise zor görünüyor.

Takımın aslarından Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'ün biten sözleşmelerinin ise menajerler aracılığı ile görüşme halinde olunduğu ve sezon sonunda kesin kararların verilmesi bekleniyor. Caner Erkin'in ise Fenerbahçe ile iplerini koparmaya en yakın isim olduğu ve oyuncunun Inter ile anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

GALATASARAY'DA EN KRİTİK İSİM SABRİ SARIOĞLU

Galatasaray'da ise Hamit Altıntop, Sabri Sarıoğlu ve Emre Çolak'ın sözleşmeleri sona eriyor. Bu üç isimden Hamit Altıntop ile yolların ayrılması kesin görülüyor.

Takımın en kıdemli ismi Sabri Sarıoğlu'nun durumu ise henüz netlik kazanmış değil. Var olan sözleşmesinde, sözleşme uzatmaya ilişkin özel madde bulunan Sabri Sarıoğlu'nun takımda kalma ihtimalinin yüzde 50 olduğu ifade ediliyor. Emre Çolak'ın ise sezon sonuna kadarki performansına bağlı olarak sözleşme yenilenip yenilenmeyeceği belli olacak.

Bilindiği gibi sözleşmesi bitecek isimlerden biri olan Umut Bulut'un var olan sözleşmesindeki maddenin aktif hale gelerek gelecek sezon da Galatasaray'da kalacağı açıklanmıştı.

BEŞİKTAŞ'TA YERLİLER...

Siyah beyazlı ekipte sözleşmesi bitecek oyuncuların başını yerli isimler çekiyor. Beşiktaş'ta bu sezon fazla forma şansı bulamayan Serdar Kurtuluş'un takımda kalması için maaşını düşürme ihtimali göz önünde bulundurulduğu ifade edilirken kaleci Tolga Zengin'in ise takımda kalıp kalmayacağına ilişkin görüşmelerin sezon sonuna bırakıldığı ifade ediliyor.

Bu sezonki çıkışı ile adından söz ettiren İsmail Köybaşı'nın ise Beşiktaş'a olan bağlılığını sözleşme yenileyerek göstermesi beklenirken bu oyuncunun takımdan ayrılmasının düşük bir ihtimal olduğu konuşuluyor.