Berkay'a giderken onu keşfettiler!

Mario Gomez'in Beşiktaş'a dönüp dönmeyeceği muamması devam ederken siyah-beyazlıların sürpriz bir ismi takip ettiği ortaya çıktı... Stuttgart'ta forma giyen Simon Terodde.
Berkay'a giderken onu keşfettiler!

Revier Sports'ta  Bundesliga 2'nin değerlendirildiği programda oyuncunun ilk olarak 3-3 biten ve 2 gol attığı Dresden maçında siyah-beyazlıların dikkatini çektiği ardından iki maçta daha canlı olarak izlendiği iddia edildi.

Beşiktaş'ın 24 yaşındaki golcü için bir teklif yapmadığı ama Şampiyonlar Ligi'ni vaadetmesi durumunda Stuttgart'ın 1.92'lik dev yıldızını elinde tutamayacağı belirtildi.

Terodde'nin Beşiktaş tarafından keşfedilmesinin sırrının ise Berkay Özcan olduğu gündeme getirildi. Bir süredir 19 yaşındaki yıldız adayını takip eden Türk ekibinin, Berkay sayesinde Alman yıldızı da gündemine aldığı iddia edildi.

Simon Terodde kimdir?

29 yaşındaki Simon Terodde, Duisburg altyapısında yetişti. Düsseldorf, Köln, Union Berlin, Bochum ve Stuttgart'ta forma giydi. Stuttgart'ta futbol hayatını sürdüren Simon Terodde, bu sezon Bundesliga 2'de 26 maçta 17 gol atıp, 2 asist gerçekleştirdi.

1.92 boyundaki golcü oyuncunun takımıyla 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Alman golcünün transfermarkt değeri ise 3 milyon Euro.

(Fotospor)
HABER YORUMLARI