Berbatov'dan ilginç röportaj

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Yunanistan'ın PAOK takımında forma giyen Bulgar forvet Dimitar Berbatov kendisiyle röportaj yaparak tarihe geçti.
Berbatov'dan ilginç röportaj
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Yunanistan'ın PAOK takımında forma giyen Bulgar forvet Dimitar Berbatov kendisiyle röportaj yaparak tarihe geçti.

Takımının geçtiğimiz haftasonu AEK Atina'ya 1-0 yenildiği karşılaşmada kırmızı kart görerek oyun dışına atılan golcü oyuncu, eleştirilere kendi kendine röportaj yaparak cevap verdi. Daha önce Manchester United ve Tottenham gibi dev kulüplerde oynayan yıldız oyuncu sezon başında Monaco'dan PAOK'a transfer olmuştu.

İşte o röportaj;

Gazeteci Dimitar Berbatov: Merhaba, nasıl hissediyorsunuz?

Dimitar Berbatov: Merhaba, iyiyim ancak hayal kırıklığına uğramış hissediyorum. Çünkü AEK'ya karşı kaybettik ve ben kırmızı kart gördüm.

GDB: Hareketinizin kırmızı kart olduğunu düşünüyor musunuz?

DB: Evet. AEK'lı oyuncu ceza sahası içerisinde formamdan çekerek pozisyon almamı engellemeye çalıştı. Ben de o an sinirli olduğumdan dolayı rakibime karşı sert bir harekette bulundum.

GDB: Ancak bu birisine vurmak için geçerli bir sebep değil! Bir çok futbolcu saha içerisinden bu tarz çekme hareketlerine maruz kalıyor.

DB: Evet, bu doğru. Yaptığım hareket bir daha tekrarlanacak bir olay değil. Ancak herkes bazen dengesini kaybederek maç esnasında aptalca şeyler yapabilir.

GDB: Niçin bu kadar sinirliydin?

DB: Çünkü AEK, bizden daha yi bir takım olmamasına rağmen bir gol attı. Ben ise yedek kulübesinden maçı seyrediyordum ve takımıma yardım etmek için hiçbir şey yapamıyordum. Bu bir derbiydi ve ben böyle maçlarda oynamak için buraya geldim. Kalitem ve tecrübelerimle takımıma yardım edebilirdim ancak yedek kulübesinde oturduğum zaman elimden hiçbir şey gelmez.

GDB: Derbide yedek kaldığın için hayal kırıklığına uğradın mı?

DB: Evet. Oynamadığım zaman mutlu olamam. Ben takım içinde karışıklığa sebep olacak bir oyuncu değilim. Ancak bu kez olanlardan dolayı çok üzgünüm.

GDB: Peki ya şimdi?

DB: Şu an yaptığım hareketin sonucunda 3 maç ceza aldı. Bu sebepten dolayı takımımdan özür diliyorum.

GDB: Basında PAOK'ta daha fazla oynamak istemediğiniz hakkında haberler var?

DB: Size röportaj vermemin sebebi bu. İddialar doğru değil. Bu tarz insanlar sadece takıma zarar vermek istiyorlar. Ben futbol oynadığım zaman hala mutlu hissediyorum. Ancak oynamadığım zaman sinirli olabiliyorum. Yedek kulübesinde otururken mutlu olma şansım yok. PAOK'a sahada gerçekten faydalı olabilirim. Benim için ciddi bir ücret ödüyorlar. Eğer futbola olan tutkum azalırsa sinirli de olmam ve takımımı önemsemem. Ama bu şu ana kadar olmadı. PAOK benim takımım ve bu bazen kırmızı kart anlamına gelse de ben takımım için savaşmaya devam edeceğim.Dimitar Berbatov şimdiye kadar PAOK ile çıktığı 12 maçta 4 gol attı.

berbatov