Benitez için flaş açıklama

SPORCOPE ÖZEL - Arjantin'in Independiente kulübü Asbaşkanı Ermeni asıllı Türk isim Noray Nakis, Galatasaray'ın Martin Benitez teklifi ile ilgili Sporcope.com'a konuştu.
Benitez için flaş açıklama
SPORCOPE ÖZEL - Arjantin'in Independiente kulübü Asbaşkanı Ermeni asıllı Türk isim Noray Nakis, Galatasaray'ın Martin Benitez teklifi ile ilgili Sporcope.com'a konuştu.

Galatasaray'ın forvet transferinde gündemindeki bir numaralı isim olarak nitelendirilen Benitez ile ilgili Nakis'e yönelttiğimiz sorulara başarılı yönetici sarı kırmızılı kulüp ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Galatasaray'ın Independiente kulübüne Benitez için ne kadar bonservis bedeli talep ettiğine ilişkin Nakis herhangi bir bilgi vermezken görüşmelerin ne aşamada olduğunu ilk kez Sporcope.com'a anlattı.

"GALATASARAY İLE ANLAŞTIK, HOCAMIZ BIRAKMIYOR"

Nakış, Independiente kulübünün Galatasaray ile anlaştığını belirttiği açıklamasında, "Hocamız Mauricio Pellegrino oyuncunun transfer olmasını istemiyor. Takımına faydalı olan oyuncunun takımdan ayrılmasına razı değil. Benitez'in ayrılması bizim için zararlı diyor hocamız. Hocamın en güvendiği oyunculardan biri Benitez. Şuanda hocamızı ikna etmeye çalışıyoruz. Galatasaray ile anlaştık, şuanda konu hocamızda." diyerek sarı kırmızılı taraftarları heyecanlandırdı...

Nakis, Sporcope'a yaptığı açıklamada "Galatasaray kulübüne saygılı olmamız gerekiyor. Bizden aldıkları bilgileri değerlendirme aşamasındalar. Şu aşamada bitmiş birşey yok. Görüşmeler iki kulüp açısından da olumlu geçiyor, sadece bunu söyleyebilirim" sözleri ile Benitez için istedikleri bonservis bedelinin değerlendirmesinin Galatasaray kulübünde olduğunu ifade etti. Öte yandan Galatasaray adına Independiente ile görüşmeleri sarı kırmızılı kulbün yönetim kanadından Fatih İşbecer yürütüyor...

Basına yansıyan haberlerde Independiente kulübünün Benitez için istediği bonservis bedelinin 8,5 milyon euro olduğu, bu ücreti ise sarı kırmızılı kulübün çok bulup pazarlığa oturduğu ifade edilmişti.

Arjantin Futbol Federasyonu'nda görev yapan Türkiye'den göç eden bir ailenin çocuğu olan Noyan Nakış, dönem dönem Türk basınına Türk takımlarının Arjantin'den futbolcu baktığı dönemlerde yansıyor. Gerçek adı Noray Nakış olan ancak Arjantinde Noray Nakis adıyla bilinen isim, ülkenin futbol federasyonunda çıkarttığı başarılı işlerle biliniyor.