'Ben güneşi seviyorum'

Beşiktaş'ın sahasında Napoli ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi B Grubu maçı öncesinde teknik direktör Şenol Güneş sakatlıklar ve maçla ilgili açıklamalarda bulundu.
'Ben güneşi seviyorum'
Beşiktaş'ın sahasında Napoli ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi B Grubu maçı öncesinde teknik direktör Şenol Güneş sakatlıklar ve maçla ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş karşılaşmayla ilgili olarak "İyi futbol oynamak ve maziyetlerimizi ortaya koyarak maçı kazanmak istiyoruz. 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Doğru işler yaparak sonuç almaya çalışacağız şu an 5 puanımız var. En zor maçımızdan 3 puan aldık diğer maçlardan birer puan aldık." yorumunu yaptı.

ŞENOL GÜNEŞ: "GÜZEL FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUZ"

Maçla ilgili açıklamalarına devam eden Güneş "Napoli grubun en iyi takımı, hızlı hücuma çıkan içerde ve dışarıda skor ne olursa olsun hücum futbolcu oynayabilen bir ekip... Böyle bir takıma karşı orada da doğru işleri yapmaya çalıştık bizden tabi ki daha iyi oynadılar orada da ama biz kazanmayı başardık. Kendi sahamızda taraftarımız önünde oynayacağız. Oyunun git-gellerine hazır olmak zorundayız. Güzel futbol oynayarak kazanmak istiyoruz. Hep beraber bittiği zaman mücadele sonucu göreceğiz." diye konuştu.

"SAKATLIKLAR BİZLER İÇİN ÇOK ÜZÜCÜ"

Mücadeleyle ilgili değerlendirmelerine devam eden deneyimli teknik adam, "Grupta üç maçımız kaldı, ikisi kendi sahamızda, ikisi de zor maç olacak. Gruba başladığımız zaman ve bugüne geldiğimiz zaman ilk iki maçı kazanmaya daha yakındık, ancak üçüncü maçı kazandık. Napoli ile bu maçımız daha da zor olacak, hücum olarak çok iyi durumdalar. İçerde dışarıda çok olumlu bir performans sergiliyorlar. Skordan bağımsız olarak mücadele ediliyorlar, futbolun doğrularını yapmaya çalışıyorlar. Deplasmanda kazandık ancak burada rahat değiliz, daha fazla dikkatli olmalıyız. Kendi içerisinde de zorlukları var, sakatlıklar bizler için çok üzücü." açıklamasını yaptı.

ŞENOL GÜNEŞ'TEN KADRO İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Şenol Güneş son olarak sakatlıklarla ilgili, "Aras, Caner, Talisca, Ömer bir idmana çıktı ama Ömer ile Aras listede değil zaten. Necip'in durumuna bakacağız. Bugün son kararı vereceğiz. Bir aksilik çıkmazsa 16 oyuncu ile sahaya çıkacağız. Oğuzhan, Gökhan İnler ve Atiba dün ilk kez antrenmana çıktı, göreceğiz. Atiba'ya bugün bakıp bir daha karar vereceğiz. Şartlar ne olursa olsun futbol oynamaya çalışacağız ve değerlerimizi sahaya yansıtmak istiyoruz. Maç bittiği zaman güzel futbol oynayan, mücadele eden ve mutlaka üç puanı hedefleyen bir takım olmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.

"OĞUZHAN, ATİBA VE GÖKHAN OLUMLU GİBİ"

Gökhan İnler ve Oğuzhan Özyakup'la ilgili açıklamalar yapan Güneş, "Türkiye'de hep algı operasyonu yapılıyor. Gökhan da Akhisar maçında kırık vardı, Oğuzhan'ın da sorunu vardı; Galatasaray maçındaki hatalarımızdan biri de buydu. Sakatlık geçmeden oyuncuyu oynatmak gibi bir düşüncemiz yok. Oğuzhan şu anda daha iyi durumda, Gökhan İnler de aynı şekilde; bir risk görülmüyor. Atiba'da ise fiziksel olarak bir rahatsızlık yok, verim olarak ne olur bilmiyorum. Oğuzhan'ın sakatlığının 1.5 ay sürmesi bizi olumsuz yönde etkiledi, beklenmeyen şeyler olabiliyor. An itibarıyla Oğuzhan, Atiba ve Gökhan İnler olumlu gözüküyor ancak maçta ne yapacaklarını bilemiyorum" şeklinde konuştu.

"NAPOLİ'NİN SAVUNMA ZAAFLARINI YİNE KULLANMAK İSTİYORUZ"

Oyun şekilleri hakkında da konuşan Güneş, "Değişiklik futbolda her zaman var, bunlara alışacağız ve elimizdeki tüm oyuncuları kullanmak istiyoruz. Sahaya çıkabilecek en iyi 11'i sürmeye çalışıyoruz. Benfica maçında da kontrollü oynamak istedik, Napoli maçında da aynı şekilde. Sadece bu iki maçta değil, tüm maçlarımızda bunu ön planda tutuyoruz. Sadece Kiev maçında önde çok bastık ve ikinci yarıda biraz oyundan düştük. Napoli'nin zaaflarından biri de geride beklenmeyen hatalar yapmasıydı, ilk maçta bunu kullandık, yine kullanmak istiyoruz" dedi.

"KAZANMAK YA DA KAYBETMEK ÜZERİNE PLAN YAPMADIM"

Tribünleri dolduracak taraftarlarla ilgili görüş belirten Şenol Güneş, "Taraftarımız bize gereken desteği veriyor, yarın da böyle olacaktır. Destek de bir sorun yok, buna devam etsinler, taraftarımız ne yapacağını zaten çok iyi biliyor. Saha içerisinde oynadığımız oyun seyirciyi coşturup bu da sahaya yansıdığı zaman daha iyi olur. Kazanmak ya da kaybetmek üzerine bir plan yapmadım, çok değişik bir gruptayız. Kazansak da kaybetsek de ya da berabere de kalsak, grupta net bir ifade kullanamayız ama kazanırsak tabii ki avantajlı duruma geleceğiz. Uzun vadeli bakmaya gerek yok, biz yarın çıkıp en iyi maçımızı oynayalım. Kazanamasak da kaybetmemek de önemli" diye konuştu.

"NAPOLİ, TÜRK FUTBOLSEVERLER İÇİN DERS NİTELİĞİNDE RAKİP"

Napoli'nin Türk futbolu için önemli bir rakip olduğunu dile getiren Güneş "Napoli'nin artıları ve eksikleri var. Defanstaki oyuncuları topu oyuna iyi sokuyor ancak risk de alıyor. Hücum bölgesinde çok iyiler, sızmaları iyi yapıyorlar, bizim de burada sıkıntımız var. Napoli'deki maçta ön liberolarına iyi bastık ve bir şekilde oyunu kapattık. Burada önemli olan taktik anlayış kadar, fiziksel mücadele gücü. Daha fazla üreten ve daha az pozisyon veren bir takım görünümünde olmak isteriz. Napoli'de Gabbiadini'nin oynamasını bekliyorum. Napoli bizim için de Türk futbolseverler için de ders niteliğinde bir rakip" dedi.

"ÜÇÜNCÜ YILDIZ MI, YARI FİNAL Mİ?" SORUSUNA YANIT

"3. yıldız mı, Şampiyonlar Ligi'nde yarı final mi?" sorusuna ise Güneş; "Yıldızlara çok takılmayın, ben güneşi seviyorum. Hava kararınca yıldızlar çıkar. Güneş çıkınca yıldızlar kaybolur. Şampiyonlar Ligi'nde oynayan takım, ligi düşünüyorsa küçük düşünüyordur. Oynadığınız her maç sizi daha iyi yerlere getirmelidir. Biz Napoli'den bir şeyler öğreneceğiz, onlar da bizden öğrenecek. Bir sene Şampiyonlar Ligi için çalıştık. Lige ağırlık veriyoruz ama Şampiyonlar Ligi'nin olduğu hafta Şampiyonlar Ligi maçı daha önemli. Ben sıralamaya Milli Takım, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi olarak bakıyorum"