Belarus kafilesi de olimpiyat köyünden şikayetçi olduğunu belirtti

Belarus kafilesi de olimpiyat köyünden şikayetçi olduğunu belirtti


Belarus Olimpiyat Komitesi, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek 2016 Olimpiyatları süresince sporcu ve antrenörlerin kalacağı tesislerin temiz olmadığını savundu.

Belarus Olimpiyat Komitesi'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, sporculardan önce Rio de Janeiro'ya giden Belarus delegasyonu, 5-21 Ağustos tarihlerindeki 2016 Olimpiyatları öncesinde hizmete açılan sporcu köyünün, yaşanabilir hale gelmesi için Rio 2016 Organizasyon Komitesi'nin önünde çok iş olduğunu belirtti.

Odaların mevcut durumunu gösteren fotoğraflar paylaşan Belarus Olimpiyat Komitesi, suyun az aktığını, sıcak su olmadığını, kanalizasyon sisteminin çalışmadığını, zemin ve pencerelerin ise temizlenmediğini ifade etti.

Sporcu köyüne yerleşmeyi reddeden Avustralya kafilesinin başkanı Kitty Chiller da tesislerin su ve elektrik şebekesinde sorunlar olduğunu ve bu durumun insan sağlığını tehdit ettiğini söylemişti.

Koşullar iyileştirilinceye kadar masrafları organizasyon komitesince karşılanan bir otelde kalacak Avustralya Olimpiyat Milli Takımı'nın, birkaç gün içinde sporcu köyüne yerleşmesi bekleniyor.